1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YURTDIŞINDAN DESTEK
YURTDIŞINDAN DESTEK

YURTDIŞINDAN DESTEK

Kıbrıs Türk Demokrasi Derneği Genel Sekreteri Derman Saraçoğlu’nun, Sendikal Platform, siyasi partiler ve birçok sivil toplum örgütünün Pazartesi gerçekleştiriği eyleme, gönderdiği basın açıklamasının tam metni şöyle; EYLEMLERİNİZİ DESTEKLİY

A+A-

 

 

 

 

 

Kıbrıs Türk Demokrasi Derneği Genel Sekreteri Derman Saraçoğlu’nun, Sendikal Platform, siyasi partiler ve birçok sivil toplum örgütünün Pazartesi gerçekleştiriği eyleme,  gönderdiği basın açıklamasının tam metni şöyle;

 

 

EYLEMLERİNİZİ DESTEKLİYORUZ

 

“İngiltere’de  yaşayan  yurtsever  Kıbrıslı  Türklerin örgütü Kıbrıs Türk Demokrasi Derneği olarak, Pazartesi   Sendikal  Platform  öncülüğünde Kıbrıs’ta yapılacak Genel Grev  ve Mitingi Desteklediğimizi  belirtir,  söz konusu  eylemlerin  Kıbrıs Türk Toplumu’nun Kıbrıs Adası üzerinde  verdiği  Varoluş, Barıs  ve Özgürlük mücadelesine  yeni bir ivme  kazandırmasını  dileriz.

 

Derneğimiz,  işbirlikci UBP Hükümeti   ve  T.C  Lefkoşa  Büyükelçiliği  kordinasyonu  ile  Kıbrısta uygulanmakta olan, Ankara‘nın, kolonyalist,  dayatmacı ve   ayrılıkcı   siyasetlerini  şiddetle   protesto eder.

 

Kıbrıs Türk Demokrasi  Derneği olarak bu vesile ile, Ankara’daki AKP iktidarı  ve Başbakanı Tayyip Erdoğan’a, gerek Kıbrıs’ta  asker bulundurma,  gerekse uyguladığı  Kıbrıs siyasetine dayanak yaptığı 1960 Kıbrıs Cumhuriyeti  ve  Garanti ve Ittifak Anlaşmalarının,  Ankara’ya  Kıbrıs Türk Toplumu’nun iradesini  yok etme ve  Ada  üzerinde  Kıbrıs Türk Toplumu’nun  yerine  geçme  hakkı  vermediğini   hatırlatırlatmak isteriz.

 

Derneğimiz,  gerek   Kıbrıs’ta  gerekse  yurt dışında  yaşayan  tüm Kıbrıslı Türkleri  Kıbrıs’ta yapılacak eylemlere  aktif destek vermeye ,  Kıbrıs Türk Toplumu’nun  Ada üzerinde   toplumsal haklarını koruyarak  var olabilmesinin  tek  koşulu  olan  Birlesik Federal  Kıbrıs  Cumhuriyeti’ne varabilmek   için Barış mücadelesini  yükseltmeye cağırır.

 

Kıbrıs’ın dışında yaşam süren Kıbrıslı Türkler bilmelidirler ki, Anayurtsuz ve Anatoplumsuz bir diasporanın varlığını sürdürebilmesi  olanaksızdır. Kıbrıs Türk Toplumu’nun  Kıbrıs’ta  varlığını sürdüremeyişi  Dünya’nın neresinde  olursak olalım  sonucta  bizlerin de  toplumsal  değerlerimizle  birlikte yok olmamızı  getirecektir.

 

Bu durum yurtdışında  yaşayan  Kıbrıslı Türkler  olarak da,  Kıbrıs’taki gelişmeler  karşısında  sesimizi yükseltmeyi,  Anatoplumumuzun yok edilişine  karşı çıkmayı kacınılmaz  kılmaktadır.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1097 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler