1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YÜKSELMEYE SERBEST HAKKI
YÜKSELMEYE SERBEST HAKKI

YÜKSELMEYE SERBEST HAKKI

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, geçtiğimiz Salı günü gerçekleştirdiği toplantısında aldığı kararları yayınladı.

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, geçtiğimiz Salı günü gerçekleştirdiği toplantısında aldığı kararları yayınladı.

Amatör Yerli Futbol Tescil ve Transfer Talimatı’nın 13’üncü maddesine (d) paragrafı eklenirken, Yükselme Ligleri’nde oynayan futbolculara serbesiyet hakkı verildi. Yükselme Ligleri’nde play off ve play out tamamlandıktan sonraki ilk transfer döneminde 25 yaş altı futbolcular bin 500 sterlin, 25 yaş üstü futbolcular ise bin sterlin karşılığında Süper Lig, Birinci Lig ve İkinci Lig’e transfer olabilecekler.

 

UEFA FORMATINDA KURS

Teknik adamların güncelleme kurslarıyla ilgili KTFF Eğitim-Üst Kurulu tarafından yapılan çalışma KTFF Yönetim Kurulu’nun onayına sunulurken yapılan çalışma sonucu güncelleme kursların planlaması yapıldı.

Teknik Direktör Güncelleme Kursu 15-21 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleşecek. UEFA formatında kurs almamış teknik adamlar bu kursa katılmak zorunda olduğu belirtilirken, bu kursu almamış teknik adamlar 2013 – 2014 sezonu ve ilerleyen sezonlarda görev alamayacak. 

B ve A Lisans Güncelleme Kurslarının tarihleri de belirlendi. Alınan karara göre B Lisans Güncelleme Kursu 10-15 Eylül 2012, A Lisans Güncelleme Kursu 16-21 Eylül 2012 tarihleri arasında yapılacak. Kurslara katılımın zorunlu olduğu belirtilirken, katılmayan antrenörler teknik direktörler gibi 2013 – 2014 sezonu ve ilerleyen sezonlarda görev yapamayacak. Ayrıca bu kurslara katılmayan antrenörler 2012 – 2013 sezonu sonunda yapılacak “Üst-Lisans Kurlarına” katılamayacak.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 496 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler