1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YÜKSELME İSTATİSTİKLERİ YAYINLANDI
YÜKSELME İSTATİSTİKLERİ YAYINLANDI

YÜKSELME İSTATİSTİKLERİ YAYINLANDI

Yayınlanan istatistiklerde oyuncu verileri, takımların ev ve deplasman galibiyetleri, gol krallığı, dakika bazında atılan gol bilgileri, gollerin tipleri ve gösterilen kartların gerekçeleri gibi bilgiler yer alıyor

A+A-

 

 

 

 

2011-2012 Sezonu Yükselme 1.Lig Doğu-Batı Grupları ve Yükselme 2.Lig A-B-C-D Grupları istatistikleri Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu resmi web sitesinde yayınlandı.

Yükselme 1.Lig Doğu Grubundan Telsim 2.Lig'e yükselme başarısı gösteren 2 takım Geçitkale GSK ve İncirli SK, en fazla iç saha galibiyeti alan takımlar olurken, hiç iç saha galibiyeti alamayan takım ise Ergazi GSK takımı oldu.

Yükselme 1.Lig Doğu Grubunda en fazla dış saha galibiyeti alan takım grubu şampiyon tamamlayarak yine Geçitkale GSK oldu. Bu grupta 1'er dış saha galibiyetiyle Ergazi GSK, Bahçeli SK ve Paşaköy SK takımları oldu.

 

DOĞUNUN KRALI BEKİR BİLGİ

Toplam 248 golün atıldığı 2011-2012 Sezonu Yükselme 1.Lig Doğu Grubu müsabakalarında toplam 15 gol atarak gol kralı olan İncirli SK futbolcusu Bekir Bilgi olurken, bu grupta toplam 33 gol de kafa ile atılırken en fazla kafa golünü atan takım ise Civisil SK oldu.

Yükselme 1.Lig Batı Grubunda toplam 9 dış saha müsabakasında 7 galibiyetle en fazla dış saha galibiyeti alan takım Gaziköy SK olurken, onu 6 galibiyetle takip eden Ortaköy SK takımı oldu.

Yükselme 1.Lig Batı Grubunda toplam 281 gol atılırken, müsabaka başlangıç düdüğü ile birlikte 1. dakika içinde toplam 5 golün atılması bu grupta en dikkati çeken istatistik oldu. Kendi kalesine atılan toplam gol sayısı 9 gol olurken, toplam 34 golün de kafa ile atılması önemli bir istatistik oldu.

 

BATININ KRALI SALİH ŞERİFOĞLU

Bu grupta gol krallığını ve Yükselme 1.Ligleri gol krallığını elde eden isim ise 16 gol ile Kozan SK'dan Salih Şerifoğlu oldu ve Kozan SK'nın 39 ayakla attığı, 2 kafa ile attığı ve 4 de penaltıdan attığı gollere katkı yapan isim oldu.

Yükselme 1.Lig'de en fazla oyuncu değişikliği yapan 50 değişiklikle Gayretköy SK olurken, onu 49 değişiklikle Kozan SK takip ederken ve 48 değişiklikle de Karaoğlanoğlu SK oldu.

Toplam 37 kırmızı kartın gösterildiği Yükselme 1.Lig Batı Grubunda en fazla kırmızı kart gören takım 9 kartla Gayretköy SK olurken, en az kırmızı kart gören takımlar ise 1'er kartla Zümrütköy SK ve Yılmazköy SK oldu.

 

İKİNCİ LİG’İN GOLCÜLERİ

Yükselme 2. Lig A grubunda kaydettiği 12 gol ile Ogün Dursun, B grubunda 10 gol ile Boğaziçi’nden Halil İbrahim Çakır, C grubunda 11 gol ile Yiğitler’den Gürkan Onalt ve D grubunda 14 gol ile Metehan’dan Oytun Çorba gruplarında en fazla gol atan isimler oldular.

 

GALİBİYETLER

Yükselme 2. Lig gruplarında şampiyonluk sevinci yaşayan Metehan oynadığı 12 karşılaşmada 10 kez galip gelerek en fazla galibiyet yaşayan takımlardan oldu. Karadeniz 61 ve Boğaziçi kendi evinde 5 deplasmanda 3 galibiyet olmak kaydıyla toplamda 8 kez galibiyet yaşayarak en fazla galip gelen takımlar arasında yer aldı.

 

KARTLAR

Yükselme 2. Lig’inde oynanan karşılaşmaların arıdından en fazla sarı kart D grubunda 156 kez gösterildi. D grubunu 148 sarı kart ile C grubu, 143 sarı kart ile B grubu ve 127 sarı kart ile A grubu takip etti. Gruplarda en fazla kırmızı kart C grubunda 16 kez gösterildi. C grubunu 15’er kart ile B ve D grupları takip ederken, A grubunda oynanan maçlarda 13 kez kırmızı kart gösterildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 469 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler