1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YÜKSEKÖĞRENİM 'TEMİZLİĞİ' (!)
YÜKSEKÖĞRENİM TEMİZLİĞİ (!)

YÜKSEKÖĞRENİM 'TEMİZLİĞİ' (!)

ÜNİVERSİTE ÇÖP TOPLUYOR! Bakanlar Kurulu belediyedeki greve yasak koydu, çalışanlar yasağı tanımadı. Yetkili sendika ile yönetim arasında ipler koptu, Lefkoşa çöp dağlarına boğuldu. İnsan sağlığını tehdit eden çöp yığınlarını ise bir yüksek öğrenim kurum

A+A-

 

 

ÜNİVERSİTE ÇÖP TOPLUYOR!

Bakanlar Kurulu belediyedeki greve yasak koydu, çalışanlar yasağı tanımadı. Yetkili sendika ile yönetim arasında ipler koptu, Lefkoşa çöp dağlarına boğuldu. İnsan sağlığını tehdit eden çöp yığınlarını ise bir yüksek öğrenim kurumu YDÜ toplamaya başladı. Tarihte ilk kez bir üniversite belediyecilik görevi yapmaya başladı.

Yakın Doğu Üniversitesi,  bayram öncesi Lefkoşa'nın çöplerini toplamaya devam ediyor

 

Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Adem Aköl yaptığı açıklamada,”Dün tek araç olarak başladığımız temizlik ekibini bugün 5 kamyon, 1 kepçe ve 20 kişilik ekip ile temizlemeye devam ediyoruz” dedi.

Lefkoşa'da yığılmış çöp dağlarını temizlemek için kolları sıvadıklarını anlatan Aköl, bayram öncesi Lefkoşa'ya nefes aldırmaya çalıştıklarını, vatandaşlardan da olumlu tepkiler aldıklarını belirterek “Ekiplerimiz özverili bir şekilde çalışıyorlar, hava muhalefeti olumsuz olsa dahi başladığımız işi bitireceğiz” dedi.

Sosyal sorumluluk bilinci ile hareket ettiklerini de vurgulayan Aköl, Lefkoşa Belediyesi çalışanlarının  haklı davasına sahip çıktıklarını ancak Lefkoşa'da biriken çöpler nedeniyle artık halk sağlığının da tehlikeye girdiğine dikkat çekerek bu duruma da kayıtsız kalamayacaklarını söyledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 727 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler