1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'YÜKSEK GERİLİM' PARKI!
YÜKSEK GERİLİM PARKI!

'YÜKSEK GERİLİM' PARKI!

Lefkoşa’da Din İşleri Dairesi karşısında Yaysat arkasında yer alan, çocuk parkı tehlike saçıyor

A+A-

 

 

Lefkoşa’da Din İşleri Dairesi karşısında Yaysat arkasında yer alan, çocuk parkı tehlike saçıyor. Etrafı inşaat gibi yeşil bezlerle kapatılan parkın giriş kapısı iki taraftan da açık olduğu görülüyor. Bölgede yaşayan vatandaşların çocukları tehlike saçan bu parkın bir an önce belediye ekiplerinde kontrol edilmesini talep ediyor. Parkta bir metre kadar çukurlar, toprak tümsekler, büyük otlar ve yarım kalan beton kalıpları kötü görüntü sergiliyor, çocuklar için tehlike yaratıyor.  Belediye’nin Park ve Bahçeler Bölümü’ne bağlı olan park kaderine terk edilmiş durumda…

Parkın üzerinden yüksek gerilim hattı geçmesi Elektrik Kurumu ile tartışmalara yol açtığı iddia ediliyor. Çocukların güvenliği açısından parkın kapatıldı ancak kapıları açık ve yüksek derecede risk taşıyor.

Lefkoşa Türk Belediyesi parkı inşaatına devam ederken Ekim 2011’de yüksek gerilim hattı olduğu için Elektrik Kurumu inşaatı durdurdu. O günden bu yana parka tek çivi bile çakılmazken bölge halkı sonucun ne olacağını merak ediyor.

 

 

 

 

Fotoğraflar: Levent ÖZDAĞ

 

 

 

 

Bu haber toplam 591 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler