1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YORGANCIOĞLU'NDAN KUTLAMA
YORGANCIOĞLUNDAN KUTLAMA

YORGANCIOĞLU'NDAN KUTLAMA

Yorgancıoğlu, AP Başkanlığına seçilen Martin Schulz ve onun yerini devralan Hannes Swoboda’ya birer kutlama mesajı gönderdi

A+A-

 

 

Cumhuriyetçi Türk partisi (CTP) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Avrupa Parlamentosu Başkanlığına seçilen Martin Schulz ve onun yerine Avrupa Parlamentosu’ndaki (AP) Sosyalist ve Demokratlar Grubu (S & D) Başkanlığına getirilen Avusturyalı Avrupa Parlamentosu üyesi Hannes Swoboda’ya birer kutlama mesajı gönderdi.

Yorgancıoğlu, seçilmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdiği mesajlarda Schulz ve Swoboda’ya yeni görevlerinde başarı diledi.

Yorgancıoğlu, AP Başkanı Schulz’a gönderdiği mesajda, AP’nin, Schulz’un liderliğinde Avrupa topraklarının ana merkezini oluşturmaya devam edeceğine olan inancını dile getirirken, başkanlığının Kıbrıslı Türkler ve AP’nin gelecekteki ilişkileri açısından cesaretlendirici olduğunu kaydetti.

CTP Genel Başkanı, Sosyalist Enternasyonal ve Schulz’un S&D Grubu başkanlığından önce başkanlığını yaptığı Avrupa Sosyalistleri Partisi (PES) üyesi olan CTP’nin, Kıbrıs sorununun iki bölgeli, iki toplumlu, siyasi eşitliğe dayalı federasyon temelinde çözülmesine yönelik çabalarını sürdüreceğini dile getirdi.

Yorgancıoğlu, Schulz ve Swoboda’ya gönderdiği mesajlarda, “Avrupa Birliği’nin birleşik bir Kıbrıs ve Kıbrıslı Türkler olmadan tam olmayacağına inanıyoruz. Ayrıca, Avrupa platformlarından CTP ve Kıbrıslı Türklerin seslerini duyurmak amacıyla dışlanmış bulunan Kıbrıslı Türklerin AP içerisinde hakları olan temsiliyetten yararlanabilmeleri için sizinle işbirliği yapmayı arzuluyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 605 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler