1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YORGANCIOĞLU VURGULADI
YORGANCIOĞLU VURGULADI

YORGANCIOĞLU VURGULADI

YORGANCIOĞLU: “ÜLKEYİ VE BELEDİYELERİ BATIRANLAR HESAP VERMELİ” CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, ülkenin birçok sorunu bulunduğunu söyledi. Ekonomide, demokraside, sosyal devlet anlayışında, yasaların uygulanmasında ve devlet yapısındaki

A+A-

 

 

YORGANCIOĞLU: “ÜLKEYİ VE BELEDİYELERİ BATIRANLAR HESAP VERMELİ”

CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, ülkenin birçok sorunu bulunduğunu söyledi. Ekonomide, demokraside, sosyal devlet anlayışında, yasaların uygulanmasında ve devlet yapısındaki sorunların herkes tarafından dillendirildiğine işaret eden Yorgancıoğlu, GSMH’nın arttığını söyleyen hükümetin orta sınıfın yavaş yavaş eridiğini göz ardı ettiğini savundu.
Sosyal adaletin olmadığı bir ülkede kalkınmadan söz edilemeyeceğini kaydeden Yorgancıoğlu, sorunları çözebilmek için konuşma ve algının şart olduğunu söyledi. Yorgancıoğlu, sendikal hakların elde edilmesi için kavga verilmesinin, kayıt dışılığın önüne geçmeye de katkı koyduğunu ifade etti.
Yorgancıoğlu, ülkeyi ve belediyeleri batıranların hesap vermesi gerektiğini belirtti.
Kıbrıs konusuna da değinen Yorgancıoğlu, çözümün sağlanmaması halinde Kıbrıs Türkü’nün dünyadan soyutlanmasının sona ermeyeceğini belirtti. Çözümün göz ardı edilmemesi gerektiğini kaydeden Yorgancıoğlu, çözümün sadece Kıbrıs Türkü için değil, Türkiye için de gerektiğini söyledi.
Özkan Yorgancıoğlu, devam eden müzakereler konusunda meclis ile siyasi partilerin yeterince bilgilendirilmediğini, müzakerelerde daha fazla zaman kaybetmemek gerektiğini belirtti.


 

 

 

Bu haber toplam 656 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler