1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YORGANCIOĞLU: SONUNA KADAR YANLARINDAYIZ
YORGANCIOĞLU: SONUNA KADAR YANLARINDAYIZ

YORGANCIOĞLU: SONUNA KADAR YANLARINDAYIZ

CTP Heyeti TAŞEL’i ziyaret ederek grevdeki işçilere destek verdi

A+A-

 

 

(CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, 2 Ağustos’tan beri grevde olan Türk Alkollü İçki ve Şarap Endüstrisi Ltd. (TAŞEL) çalışanlarını ziyaret ederek destek verdi.

 

CTP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre Yorgancıoğlu, Genel Sekreter Asım Akansoy, Mağusa İlçe Başkanı Ali Gulle, bazı Merkez Yönetim Kurulu ve İlçe Yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyetle bugün saat 12.00’de Taşel’e giderek grevdeki çalışanlara destek verdi.

 

Yorgancıoğlu burada yaptığı konuşmada, CTP’nin grevde olan çalışanlara tam destek verdiğini kaydederek, “yasal bir grevde yasalara aykırı hareket eden işveren karşısında hiçbir şey yapmadığı” gerekçesiyle hükümeti eleştirdi.

 

“Ülkede yasalar var oma onu uygulayabilecek bir hükümet yok” diyen Yorgancıoğlu, hükümetin sadece “işçi haklı” demekle kalmayıp gerekeni yerine getirmesi gerektiğini vurguladı.

 

Grevin yasalara uygun yapıldığını ve yüzde yüz haklı bir grev olduğunu kaydeden Yorgancıoğlu, Çalışma Bakanı’nın bu nedenle daha fazla geciktirmeden görevini yapması gerektiğini söyledi.

 

Hükümeti ve ilgili bakanı bayram öncesinde inisiyatif alarak TAŞEL’de yapması gerekeni bir an önce gerçekleştirmeye davet eden Yorgancıoğlu, “işverenin grev alanına malzeme sokma ve üretim alanını kaydırma girişimlerinin de yasalara aykırı olduğunu” kaydetti.

 

Dev- İş Genel Başkanı Mehmet Seyis de, CTP heyetine verdiği bilgide işverenin “yasa tanımaz” tavırlarını sürdürdüğünü, sadece yasaları değil yaptıklarıyla devleti de tanımadığını ortaya koyduğunu kaydetti.

 

İşverenin üretimi başka bir fabrikaya kaydırmaya teşebbüs ettiğini ancak buna izin vermediklerini de ifade eden Seyis, grevdeki işçilerin 3 vardiya halinde grev gözcülüğünü kararlılıkla sürdürdüklerini, işverenin bir şekilde üretimi başka bir yere kaydırması durumunda bu kez grevi oraya taşıyacaklarını vurguladı.

 

ÖZBARIŞ

 

4 işçinin işten durdurulması üzerine 2 Ağustos tarihinde TAŞEL’deki grevi başlatan işyerinde örgütlü Dev-İş’e bağlı Emek-İş sendikası Başkanı İsmail Özbarış da verdiği destek için CTP-BG’ye teşekkür etti.

 

Özbarış, TAŞEL çalışanlarına verilen desteğin çığ gibi büyüdüğünü kaydederek “çünkü haklı olduğumuzu herkes görüyor, bu nedenle bu direniş başarıya ulaşacak” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 763 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler