1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YORGANCIOĞLU GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
YORGANCIOĞLU GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

YORGANCIOĞLU GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Ctp-Bg Genel Başkanı Yorgancıoğlu ekonomik gelişmeleri değerlendirdi “UBP hükümetinden kurtulmak, kaçınılmaz bir zorunluluk oldu” Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, ekonomik ve sosyal konular

A+A-

 

 

Ctp-Bg Genel Başkanı Yorgancıoğlu ekonomik gelişmeleri değerlendirdi

“UBP hükümetinden kurtulmak, kaçınılmaz bir zorunluluk oldu”

Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, ekonomik ve sosyal konuları değerlendiren bir açıklama yaparak hükümete eleştirilerde bulundu.
Ülkede yaşanan sıkıntılar nedeniyle, halkın hiç hak etmediği halde geleceğe karamsarlıkla bakmakta olduğunu söyleyen CTP-BG Genel Başkanı Yorgancıoğlu, “UBP hükümetinden kurtulmak, halkın geleceği açısından kaçınılmaz bir zorunluluk oldu” dedi.
“UBP hükümeti, ‘kanatlandık’ diyor ama esnaf siftah yapmıyor, bu nedenle de hem yatırımlarını yapamıyor, hem de borç ödeme kabiliyetini giderek yitiriyor. UBP hükümeti ‘uçuşa geçtik’ diyor ama işyerlerimiz kapanmaya devam ediyor, insanlarımız işsiz ve çaresiz kalıyor” ifadelerine yer veren CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, UBP hükümetinin ekonominin geliştiğini iddia etmesine karşın, insanların işsizliğin bunalımından yükümlülüklerini yerine getirememiş olmanın ağırlığı altında ezildiğini vurguladı.
Vatandaşların, bütün umutlarını ardında bırakarak, bir gün apartmandan atlamaya, bir gün üzerine benzin döküp kendi kendini yakmaya, bir başka gün de intihar etmeye teşebbüs ettiğini belirten Yorgancıoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İş insanlarımızdan tehdit mektupları ile para isteniyor. İş insanlarımız tedirginlik içinde, ‘şimdi sıra kimde’ diye endişe ile bekliyor. Uyuşturucu ticareti her köşe başında rastlanan, sıradan bir olay haline gelerek, her yaştan insanımızı ağına düşürüyor. Cinsel taciz ve tecavüz olayları aldı başını gidiyor. Hırsızlık ve gasp olayları, insanlarımızın huzurunu bozuyor. Gazetelerimizin ön sayfaları, her gün benzeri olayları konu yaparken, UBP bunları görmezden gelerek seyrediyor ve ‘kanatlanmaktan, uçmaktan’ bahsedebiliyor.”

Açıklamasında, ülkede rüşvetin sıradan bir olay haline geldiğini, UBP hükümetinin ise her konuyu başkalarına havale etmeyi alışkanlık haline getirdiği için, bu konularda kendini sorumlu görmeyi aklına dahi getirmediği görüşüne yer veren Yorgancıoğlu, halkın hiç hak etmediği halde geleceğe karamsarlıkla bakmakta olduğunu ifade etti.

UBP hükümetinin kayıtsız kaldığı bu durumun sosyal bir bunalıma ve travmaya dönüştüğünü de söyleyen CTP-BG Genel Başkanı Yorgancıoğlu, UBP Hükümetinden kurtulmanın, halkın geleceği açısından kaçınılmaz bir zorunluluk olduğunu belirterek açıklamasını şöyle tamamladı:

“Bizler, bugün yaşanmakta olan sürecin bir zorunluluk olmadığının ve önlemenin mümkün olduğunun bilinciyle çalışmalarımıza sürekli yükselen bir tempoyla devam ediyoruz. İvmesini artırdığımız ve giderek artıracağımız, UBP’den kurtulma eylemlerimize destek veren halkımıza teşekkür ederim...”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 558 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler