1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YORGANCIOĞLU, EROĞLU'DAN NE İSTEDİ?
YORGANCIOĞLU, EROĞLUDAN NE İSTEDİ?

YORGANCIOĞLU, EROĞLU'DAN NE İSTEDİ?

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğulu’nun Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na, UBP’nin hükümet icraatlarında yaptığı yanlışlar neticesinde tüm toplumu yok oluşa sürüklediği buna dur denmesi gerektiğini bunun da bir Cumhu

A+A-

 

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğulu’nun Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na, UBP’nin hükümet icraatlarında yaptığı yanlışlar neticesinde tüm toplumu yok oluşa sürüklediği buna dur denmesi gerektiğini bunun da bir Cumhurbaşkanı’nın görevi olduğunu bunun yapmaz ise onun da sorumluk sahibi olacağını bildirdi.

CTP Genel Başkanı Yorgancıoğulu’nun basın açıklaması şöyle

“Ulusal Birlik Partisinin partizanca uygulamaları ve halkımızın karşı çıkışlarına rağmen Meclise sevk ettiği yasalar, bizleri toplumsal bir kargaşaya sürüklüyor. Başbakan İrsen Küçük’ün UBP toplantılarında verdiği istihdam müjdeleri  ile UBP Genel Sekreterinin yaptığı ‘tabi ki UBP’lileri alacağız’ gibi açıklamalarla partizanca olduğu kanıtlanan istihdamlar ve hele hele de UBP’li Öğretmenleri bile isyan ettiren skandala dönüşmüş sınav sonuçları insanlarımızı  UBP’ye karşı öfkelendirirken, diğer taraftan da halkımızın çıkarlarının hilafına UBP tarafından meclise sevk edilen yasalar toplumsal gerginliği artırmanın yanında geleceğimizi de tehdit ediyor.

Önümüzdeki günlerin çok gergin geçeceği net bir şekilde görülebilmektedir.Yaşanacak bu gerginliğin sebebi ise Ulusal Birlik Partisinin ‘ben yaptım olur’ mantığıyla hareket etmesidir, seçim öncesinde sözlü ve yazılı olarak verdiği ve altını imzaladığı taahhütlerin tam tersini yapar olmasıdır. Hiç kimsenin Kıbrıs Türk halkına yapmayacağı işlerin sözünü vermeye hakkı olmadığı gibi, kabullenmediği işleri de yaptırmaya hakkı yoktur.

Bu günlere gelinmesinde Ulusal Birlik Partisi Hükümeti kadar bugün Cumhurbaşkanlığı makamında oturan Sn.Eroğlu’nun da sorumluluğu vardır. Çünkü 2009 Seçimlerine gidildiği günlerde Parti başkanı olarak verdiği sözler ile bugün yapılanlar arasında taban tabana zıtlıklar vardır. Ve bugün gelişen bunca olaylar karşısındaki suskunluğu, Cumhurbaşkanı olarak sorumluluğunu bir o kadar daha artırmaktadır.

Önümüzdeki günlerde yaşanması muhtemel toplumsal riskler karşısında Sn.Eroğlu’na hem seçim öncesi söz veren eski Başbakan olarak, hem de şimdiki Cumhurbaşkanı olarak büyük görevler düşmektedir. Bunlardan birincisi, toplumsal bütün kesimlerin uygulanmasından huzursuzluk duyduğu paketin durdurulması ve meclise sevk ettiği yasaların geri çekilmesi için hükümete çağrı yapmasıdır.

İkinci ise ülkemizde yaşadığımız ekonomik ve sosyal sorunlara çözüm önerileri üretmek amacı ile bir masa etrafında buluşmak üzere iktidar, muhalefet ve bütün toplumsal kesimlere çağrı yapmasıdır.

Cumhurbaşkanı Sn.Eroğlu geç kalmadan bunu yapmadığı sürece önümüzdeki günlerde yaşanacak gerginliklerin sorumluluğundan kurtulamayacaktır.”

 

 

Bu haber toplam 1205 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler