1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YORGANCIOĞLU, AB BİLGİ MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ
YORGANCIOĞLU, AB BİLGİ MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

YORGANCIOĞLU, AB BİLGİ MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler lideri Özkan Yorgancıoğlu beraberinde bir heyetle birlikte Avrupa Birliği Bilgi Merkezi’ni ziyaret etti.

A+A-

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler lideri Özkan Yorgancıoğlu beraberinde bir heyetle birlikte Avrupa Birliği Bilgi Merkezi’ni ziyaret etti.

CTP BG Dış İlişkiler Sekreteri ve Lefkoşa Milletvekili Özdil Nami ve Dış İlişkiler Bürosu Üyesi Armağan Candan’la birlikte önceki gün öğle saatlerinde ABBM’nin Lefkoşa 2. Selim Caddesi’ndeki çalışma ofislerine gelen Yorgancıoğlu, burada Takım Lideri Kudret Akay ve çalışma arkadaşları Can Köstepen, Nesrin Yahat ve Defne Deveci tarafından karşılandı. Merkez de yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Yorgancıoğlu ve beraberindekilere 3 yıllık çalışmaların özetini içeren bir de görsel sunum yapıldı. Ayrıca Kudret Akay, Avrupa Birliği’nin Kıbrıs Türk toplumuna yönelik yardım programı ve 2012 yılı içinde açılması beklenen hibe programları hakkında bilgi verdi.

 

“AB’NİN KUZEY KIBRIS’A VE KIBRISLI TÜRKLERE VERDİĞİ ÖNEMİN İFADESİ…”

Ziyaretle ilgili basına açıklama yapan Yorgancıoğlu, AB’nin Kuzey Kıbrıs’a ve Kıbrıslı Türklere olan ilgisinin bir ifadesi olarak gördükleri Bilgi Merkezi’nde yürütülen çalışmaları daha yakından tanımayı amaçladıklarını belirtti. Yorgancıoğlu, Avrupa Birliği ve Yardım Programı konusunda kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik çalışmalarından ötürü Bilgi Merkezi i yetkililerine teşekkür etti.

Yorgancıoğlu CTB-BG’nin döneminde uygulamaya giren AB Mali Yardım Programının sürdürülebilir ve etkin bir şekilde Kıbrıslı Türklere ulaşmasının,  Kıbrıslı Türkleri  AB’ne  daha da yakınlaştıracağını belirtti.

 

CTP-BG’NİN ÖNCELİKLİ HEDEFİ

Yorgancıoğlu, CTP-BG’nin öncelikli hedefinin Kıbrslı Türklerin çözümle birlikte AB üyeliğinin gerçekleşmesi olduğunu vurgulayarak, bunun gerçekleşebilmesi için de Kıbrıslı Türklerin her alanda AB ile daha uyumlu hale gelmesi için çalışılması gerektiğini vurguladı.

 

“ANA HEDEF, KIBRISLI TÜRKLERİ AB’YE YAKINLAŞTIRMAK”

Takım Lideri Kudret Akay, Merkez’in 3 yıllık faaliyetleri hakkında özet bilgiler aktardıktan sonra ana hedefin Kıbrıslı Türkleri AB’ne yakınlaştırmak olduğunu, çalışmaların bu hedef doğrultusunda yürütüldüğünü anlattı. Hizmetteki 3 yılı aşan sürede Kıbrıslı Türkleri AB’ye yakınlaştırmak adına önemli etkinliklere imza atıldığını belirten Akay, başarılı çalışmaların AB Sayıştayı’nın yayınladığı son raporda da  tescil edildiğini, bu çerçevede AB Bilgi Merkezi projesinin  süresinin  1  yıl daha uzatıldığını vurguladı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 727 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler