1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'YÖNETİM YENİLENDİ ANCAK TALEPLERİMİZ AYNIDIR'
YÖNETİM YENİLENDİ ANCAK TALEPLERİMİZ AYNIDIR

'YÖNETİM YENİLENDİ ANCAK TALEPLERİMİZ AYNIDIR'

Kıb-Tek Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Konuralp ile 3 kurul üyesinin görevden alınmasını bir “umut” olarak görmek istediğini açıklayan El-Sen, partizanca istihdam ve uygulamalara son verilemesi ve Kıb-Tek’in özerk bir yapıya kavuşma tale

A+A-

 

El-Sen, Bakanlar Kurulu’nun Kıb-Tek yönetimi ile ilgili aldığı kararları değerlendirdi.

 

Kıb-Tek Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Konuralp ile 3 kurul üyesinin görevden alınmasını bir “umut” olarak görmek istediğini açıklayan El-Sen, partizanca istihdam ve uygulamalara son verilemesi ve Kıb-Tek’in özerk bir yapıya kavuşma talebini yineledi.

 

El-Sen Başkanı Tuluy Kalyoncu imzasıyla gönderilen açıklamanın tam metni şöyle;

 

 

 

KIB-TEK Yönetim Kurulu’nun,  Başkanı dâhil 4 üyesinin değişmiş olması yeni bir gelişme olmuştur. Sendikamız, KIB-TEK’i yok etmeye çalışan yönetim anlayışını temsil eden eski Yönetim Kurulu’nun değişmiş olmasını Kurum’un sorunlarının aşılmasında bir umut olarak görmek istemektedir.

 

KIB-TEK çalışanları ve onların temsilcisi olan sendikamız EL-SEN’in talepleri değişmemiştir. KIB-TEK’in ivedi sorunu tahsilat sorunlarını aşmaktır. Bir diğer ifade ile kamusal alandan olan mahsuplaşma sonucunda alacaklarının tahsili bir an önce gerçekleşmelidir. Özel kişi ve kurumlardan alacaklar derhal tahsil edilmelidir. Bu yapılırken süratli davranılmalı ve Kurum’un daha fazla borçlanma ve borç faizi altında ezilerek yok edilmesinin önüne geçilmelidir. Bu mümkündür.

 

KIB-TEK partizanca istihdamlar ve partizanca uygulamaların merkezlerinden olmaktan çıkartılmalı ve süratle mali ve idari ÖZERKLİĞE kavuşturulmalıdır. Özerklik sonucu oluşacak yeni yönetim radikal kararlar alabilecek ve bundan halkımız, Kurum’un kendisi ve tüm çalışanlar olumlu yönde etkilenecektir.

 

AKSA isimli özel şirkete menfaat sağlanmasına son vermeli ve bu yönde atılmak istenen adımlar derhal gündemden düşürülmelidir. AB norm ve standartları unutulmamalı ve unutturulmamalıdır.

 

EL-SEN, çalışanların ekmek tekneleri olan Kurum’un doğru kararlarla ve pratik uygulamalarla içine düşürüldüğü açmazlar ve zorluklardan çıkartılabileceğine inanmaktadır. İnanmakla kalmamakta, birlikte paylaşacağımız kararların yaşama geçirilmesinde aktif katkı sağlamaya da hazırdır.

 

Yönetim Kurulu yenilendi. Yeni yönetimin eski kararlar, partizanlık ve Kurum’un yok edilmesi için değil, O’nun süratle ÖZERK bir hale gelmesi için uğraş vermesi beklenmektedir.

 

 

 

 

Bu haber toplam 538 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler