1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YONCA KAVŞAĞI KARARDI!
YONCA KAVŞAĞI KARARDI!

YONCA KAVŞAĞI KARARDI!

Elektrik borçlarını ödemeyen devlet kurumlarının elektriğinin kesileceği uyarısının ardından, Kıb – Tek gerekli çalışmaları başlattı. Son olarak Karayolları Dairesi’ne bağlı, yolların ışıklandırılmasını sağlayan lambalara verilen elektrik hatl

A+A-

 

Elektrik borçlarını ödemeyen devlet kurumlarının elektriğinin kesileceği uyarısının ardından, Kıb – Tek gerekli çalışmaları başlattı. Son olarak Karayolları Dairesi’ne bağlı, yolların ışıklandırılmasını sağlayan lambalara verilen elektrik hatlarını kesen Kıb – Tek, verilen tarihlerde ödemelerin gerçekleştirilmemesi üzerine bu uygulamaya gitti.

Yaklaşık bir haftadır karanlığa bürünen ‘Yonca Kavşağı’nın yanı sıra, Lefkoşa – Girne anayolu üzerinde de bazı yollar da, elektrik kesintileri yüzünden karanlığa büründü. Karayolları Dairesi Müdürü Mustafa Demircioğlu, aydınlatma lambalarının çalışmamasını, “arızadan kaynaklı bir durum” olarak nitelendirdi. Kıb – Tek Müdür Yardımcısı Mehmet Özçelik ise, ödenmeyen borçlardan dolayı, ülkenin belirli kesimlerindeki yolların aydınlatılmasını sağlayan elektrik kaynaklarını kesildiğini belirtti.

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

Bu haber toplam 868 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler