1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'YOLSUZLUK, YAĞMA VE KÖTÜ YÖNETİM ORTAYA ÇIKTI'
YOLSUZLUK, YAĞMA VE KÖTÜ YÖNETİM ORTAYA ÇIKTI

'YOLSUZLUK, YAĞMA VE KÖTÜ YÖNETİM ORTAYA ÇIKTI'

Gökçebel, Cumhurbaşkanını, Başbakanı ve Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı’nı da

A+A-
Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Lefkoşa Türk Belediyesindeki (LTB) sıkıntıların kaynağının “yolsuzluk, yağma ve kötü yönetim” olduğunu söyledi.

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel yaptığı yazılı açıklamada, “Lefkoşa Türk Belediyesi’nde sorunun kaynak sıkıntısı olmadığı, aslında bir yolsuzluk, yağma, kötü yönetim olduğu ortaya serilmiştir” dedi.

Bunun ülkenin genel durumunu yansıttığını da kaydeden Gökçebel, “Lefkoşa Türk Belediyesi grevi, perdeleri aralayarak, bu ülkedeki rejimi bir kez daha halkın net olarak görmesini sağlamıştır” dedi.

Gökçebel, halktan toplanan vergilerin “hortumlandığını”, kurumların yöneticileri tarafından “yağmalandığını” ve “kötü yönetildiğini”, hesap sorması gereken makamların “partizanca” hareket ettiğini, devlet yetkililerinin kararlarını “kendi çıkarları için aldığını” söyledi.

LTB’de sıkıntılarına neden olanlardan hesap sorulmasını talep eden Gökçebel, “Sorunu çözmesi gerekenler kurultay kavgası yapıyor, halkı pislik içerisinde, belediye çalışanlarını aç, sefil bırakmıştır” dedi.

Gökçebel, Cumhurbaşkanını, Başbakanı ve Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı’nı da istifaya çağırdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 552 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler