1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YOLSUZLUK SORUŞTURMASI DEVAM EDİYOR
YOLSUZLUK SORUŞTURMASI DEVAM EDİYOR

YOLSUZLUK SORUŞTURMASI DEVAM EDİYOR

Gazimağusa Sosyal sigortalar Dairesi'ndeki yolsuzluk davasına dün devam edildi...

A+A-

 

 

Gazimağusa’da yurt dışında olan Senem Yüğlük isimli kadının Sosyal Sigortalar Dairesi’nden aldığı 571 TL parayı sahtekarlıkla tasarrufuna geçiren daire memuru Muhittin Cenk Eser 1 günlük tutukluluk süresinin dolması üzerine aleyhine 3 günlük tutuklu emri daha alındı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen tutukluluk duruşmasında meselenin tahkikat memuru polis memuru Hasan Özgüç tanık olarak dinlendi. Özgüç, Sosyal Sigortalar Dairesi İşsizlik Ödeneği Bölümü’nde çalışan Muhittin Cenk Eser’ in Senem Yüğlük adına düzenlediği sahte evrakı dairenin veznesine gönderdiğini ve 571 TL işsizlik parasını tasarrufuna geçirdiğini söyledi. Polis memuru “işsiz kalan veya işten çıkarılan bir kişi ilk önce Çalışma Dairesi’ne başvurur daha sonra da Çalışma Dairesi bu talebi S.S.D İşsizlik Bölümü’ ne bildirir” diye konuştu. Tanık polis, zanlının S.S.D gönderilen işsizlik ödeneği belgelerini beklettiğini tespit ettiklerini dile getirdi. Hasan Özgüç, henüz zanlının beklemeye aldığı 2 dosyayı tespit ettiklerini kaydederek daireye imza atmaya gelmeyen birçok vatandaş daha olduğunu tespit ettiklerini açıkladı. Zanlının bu belgeleri sahteleyerek para aldığını açıklayan Özgüç, araştırmalarının devam ettiğini ve başka dosyaların daha olmasının muhtemel olduğunu anlattı. Daire de kimlik kontrolü yapmadan ödeme yapan veznedar aleyhine soruşturma başlattıklarına da değinen tahkikat memuru, veznedarın ödeneksiz izne çıkarıldığını belirtti. Soruşturmanın devam ettiğine değinen tanık polis, zanlının tahkikatın selameti açısından 8 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme, zanlının 3 gün daha tutuklu kalmasını emretti.

 

 

BET OFİSTE UYUŞTURUCU

Diğer yandan Gazimağusa Larnaka Yolu üzerinde faaliyet gösteren ‘ Quikwin’ isimli bet ofisinde Narkotik polisinin önceki Perşembe gerçekleştirdiği arama sonucunda 5 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde tespit edilmesi üzerine 4 gündür aranan bet ofis işletmecileri Alkın Günbatı ve Mustafa Yavuz Mülayimoğlu tutuklandılar. Girne faaliyet gösteren Pine Bay Otel’ de dün öğle 14.20 sıralarında tespit edilerek tutuklanan zanlıların otelde başka bir isim altında kayıt yaptırıp kaldıkları bildirildi.  Konu uyuşturucu maddenin zanlıların işletmecisi olduğu bet ofisin yazıhane bölümünde bir aynanın altında tespit edildiği de bildirildi. Gazimağusa’da dün akşamüzeri mahkeme huzuruna çıkarılan zanlılar aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alındı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1852 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler