1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'YOLSUZLUK' RAPOR EDİLDİ
YOLSUZLUK RAPOR EDİLDİ

'YOLSUZLUK' RAPOR EDİLDİ

Lefke Sosyal Sigortalar Dairesi’nde yolsuzluğun Sayıştay Raporu ile belgelenmesinin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da raporu polise gönderdi TOP POLİS’TE Lefke Sosyal Sigortalar Dairesi aylardır süren ‘yolsuzluk

A+A-

 

 

Lefke Sosyal Sigortalar Dairesi’nde yolsuzluğun Sayıştay Raporu ile belgelenmesinin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da raporu polise gönderdi

 

TOP POLİS’TE

 

Lefke Sosyal Sigortalar Dairesi aylardır süren ‘yolsuzluk’ incelemesinin tamamlanması ve 147 bin 389. 16 TL’nin “sahte raporlarla” tahsil edildiğini belirlenmesinin ardından, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı dava açılması için dün raporu Polis Genel Müdürlüğü’ne gönderdi.

 

ŞEFİK: “RAPORU POLİS’E GÖNDERDİK”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Nilgün Şefik, dün itibarıyla Sayıştay Raporu’nun Polis Genel Müdürlüğü’ne gönderildiğini belirtti.

YENİDÜZEN’e konuşan Müsteşar Nilgün Şefik, Sayıştay’ın da hazırladığı raporu büyük ihtimalle polise gönderdiğini ancak Bakanlığın da bu konuda üzerine düşeni yaptığını ifade etti. Polis’in dava açılması için Savcılığa gideceğini de kaydeden Müsteşar Şefik, yasal prosedürün uygulanacağını belirtti.

 

“PARAYI ÖDEMEKLE ÇÖZÜLMEZ…”

Sayıştay Raporu’nda iç edilen para ile ilgisi olduğu tespit edilen Şube Sorumlusu Ahmet Çavuşoğlu’nun parayı ödemesi gerektiğinin not edildiğini anımsatan Nilgün Şefik, “Parayı ödemekle iş bitmez” şeklinde konuştu.

Doğru olanın yasal prosedürün uygulanması ve dava açılması olduğuna işaret eden Şefik, Bakanlığın da bu konuda üzerine düşeni yapacağını kaydetti.

 

“6 AYDIR GÖREVİNDEN UZAKTIR”

YENİDÜZEN’e konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi de, “Prosedüre göre gereken yapılacak” derken, iç edilen para ile ilgisi olduğu tespit edilen Şube Sorumlusu Ahmet Çavuşoğlu’na 6 aydır görevden el çektirildiğini de belirtmişti.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1090 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler