1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'YOL TRAFİĞE KAPATILSIN'
YOL TRAFİĞE KAPATILSIN

'YOL TRAFİĞE KAPATILSIN'

Mağusa Çevre Platformu, Eski Lefkoşa Yolu’nu, Mağusa Hastanesi’ne bağlayan yolun, açıldığından bu yana 3 yıldır yaralanma ve maddi hasarla sonuçlanan çok sayıda kazaya neden olduğunu, son olarak da bu yolda Mehmet Tilki ve Aslan Aktaş isimli i

A+A-

 

 

 

Mağusa Çevre Platformu, Eski Lefkoşa Yolu’nu, Mağusa Hastanesi’ne bağlayan yolun, açıldığından bu yana 3 yıldır yaralanma ve maddi hasarla sonuçlanan çok sayıda kazaya neden olduğunu, son olarak da bu yolda Mehmet Tilki ve Aslan Aktaş isimli iki kişinin hayatını kaybettiğine dikkat çekerek dün bu yolda bir protesto eylemi düzenledi. Yolun “tam bir mühendislik hatası” olduğu savunuldu; süratle trafiğe kapatılarak yeniden planlanması istendi.

Protesto eylemine, Mağusa Çevre Platformu’na dahil olan örgütlerin yanı sıra, Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve Şoför Okulları Birliği de katılarak  destek verdi. Eyleme, Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı, CTP Gazimağusa Milletvekili Dr. Arif Albayrak, CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy, Yeni Boğaziçi Belediye Başkanı Cemal Biren, 18 Şubat tarihindeki kazada yaşamını yitiren Güzelyurt’lu Mehmet Tilki’nin ailesi ve yakınları da dahil olmak üzere 100’e yakın kişi katıldı.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 967 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler