1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YOL HARİTALASI ÇİZİLDİ
YOL HARİTALASI ÇİZİLDİ

YOL HARİTALASI ÇİZİLDİ

Toplumsal Varoluş Hareketi, 30 Ocak’ta “Toplumsal Varoluş Mücadelesi” başlatmak için yapılması planlanan mitingin programını belirlemek amacıyla bugün yaptığı toplantıda, genel ve süresiz eylemleri planlayacak komiteleri kurdu. Kıbrıs Tü

A+A-

 

 

Toplumsal Varoluş Hareketi, 30 Ocak’ta “Toplumsal Varoluş Mücadelesi” başlatmak için yapılması planlanan mitingin programını belirlemek amacıyla bugün yaptığı toplantıda, genel ve süresiz eylemleri planlayacak komiteleri kurdu.

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Toplantı Salonu’nda yer alan ve yaklaşık 3 saat süren toplantı sonrası TAK’a açıklamada bulunan KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, toplantıda eylemin planlama ve organizasyonunu yapacak komitelerin belirlendiğini ve çalışmaların yarın başlayacağını söyledi.

Gökçebel, komitelerin çalışmalarının ardından eylem programının belirleneceğini ve bunun kamuoyu ile paylaşılacağını kaydetti.

Tahir Gökçebel, ülkede Kıbrıs Türk toplumunun ekonomik sosyal ve kültürel yapısına saldırılar bulunduğunu, UBP hükümetinin halkın yok oluşuna sebep olacağını iddia ederek, Toplumsal Varoluş Hareketi olarak başlatacakları mücadelenin nihai sonuç olarak gördükleri “UBP hükümetinin gidişi”ne ulaşana kadar süreceğini dile getirdi.

El-Sen ile Tel-Sen’in grevlerinin görüşüldüğünü de ifade eden Gökçebel, Hareketin bu konuya ve özelleştirmeye karşı tavrının belli olduğunu, bu çerçevede ciddi bir duruş sergileyen ve geri adım atmayan sendikaların Başbakan ve hükümet ile görüşmelerinden uzlaşı çıkması durumunda grevleri başarılı sayacaklarını dile getirdi.

Gökçebel, önümüzdeki süreçte Haspolat Meslek Lisesi’nde açılan ilahiyat bölümüne yönelik de ciddi bir sürecin başlayacağını söyledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 974 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler