1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'YOK' DİYOR ADAM!
YOK DİYOR ADAM!

'YOK' DİYOR ADAM!

Olmayan ülkenin futbol takımıyla daha geçen hafta maç yapan takımın taraftarı olan Başbakan; Olmayan ülkenin, olmayan takımının, olmayan kalesine gol attığında; olmayan sınırı, olmayan kimliklerle geçenlerle, olmayan havaalanına olmayan vizeyle inip 

A+A-

 

 

Olmayan ülkenin futbol takımıyla daha geçen hafta maç yapan takımın taraftarı olan Başbakan;

Olmayan ülkenin, olmayan takımının, olmayan kalesine gol attığında; olmayan sınırı, olmayan kimliklerle geçenlerle, olmayan havaalanına olmayan vizeyle inip “goooolll!” naraları atanların görüntüleri henüz hafızalardayken;

Olmayan ülkenin dönem başkanlığını yaptığı AB’nin bir üyesi olan Almanya’nın başbakanının şaşkın bakışları altında, olmayan ülkenin adını da kullanarak “böyle bir ülke yok” dedi!

Basın mensuplarının Türkiye’deki açlık grevlerine ilişkin bir sorusu üzerine; “olmayan açlık grevine ilişkin sorulmaması gereken bu soruya” öfkelenen başbakan;

Olmayan ülkenin dönem başkanlığı yaptığı AB’nin bir üyesi olan Almanya’nın başbakanının şaşkın bakışları altında “açlık grevi falan yok” dedi. Öfkesi yüzünden okunan başbakan, az önce “yok” dediği halde sözüne devamla, “bir yandan kuzu kebabı yiyip, öbür yandan insanları açlık grevine yönelten BDP yöneticilerine” ver yansın etti.

Olmayan ülkenin dönem başkanlığı yaptığı AB üyesi bir ülkenin başkentinde, nasıl olup da olmayan bir açlık grevine bir yandan kuzu kebabı yiyip öbür yandan destek verildiği sorusuyla kafası karışan gazeteciler başka bir soru soramadılar.

Tam o sırada Başbakan’ın “yok” dediği ülkenin dönem başkanlığı yaptığı AB’nin bir üyesi olan Almanya’nın Adalet Bakanı, bizim Adalet Bakanıyla Ankara’da ortak basın açıklaması yapmaktaydı. Bizim Adalet Bakanı, Başbakan’ın “yok” dediği ülkenin dönem başkanlığı yaptığı AB’nin bir üyesi olan Almanya’nın Adalet Bakanı’nın kederli bakışları altında “683 kişi açlık grevinde, sağlık durumlarıyla yakından ilgileniyoruz” dedi.

Başbakan’ın “yok” dediği ülkenin kuzey yarısında, BM üyesi 192 ülkenin 191’inin başbakanının “yok” dediği ülkenin cumhurbaşkanı, yıllardır müzakere yürüttüğü ülkeye bizim başbakanın “yok” demesini memnuniyetle karşıladığını açıkladı.

Başbakan’ın “yok” dediği açlık grevlerini durdurmak için harekete geçen cumhuriyetle yaşıt Yaşar Kemal büyük bir kederle yaptığı açıklamada “Bir insanın açlıktan ölümünü izlemek acıların en büyüğüdür. Bu, insanlığa hiç bir zaman yakışmaz.” Dedi.

Yaşar Kemal’in durdurmak için harekete geçtiği, Adalet Bakanı’nın sayılarını 683 olarak ifade ettiği ve fakat Başbakan’ın “yok” dediği açlık grevi siz bu satırları okuduğunuzda 52 günü geride bırakmış olacak.

Bizim halimiz budur. Varın, gerisini siz düşünün…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 824 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler