1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YOĞUN BAKIMDAKİ TEDAVİ SÜRÜYOR
YOĞUN BAKIMDAKİ TEDAVİ SÜRÜYOR

YOĞUN BAKIMDAKİ TEDAVİ SÜRÜYOR

Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yatmakta olduğu sırada kan ihtiyacı doğan ve yanlışlıkla 2 ünite ‘B’ grubu yerine ‘A’ grubu kan verildikten sonra fenalaşan hasta Adnan Okur’un Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi

A+A-

Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yanlış kan verilen hasta Adnan Okur’un durumu ciddiyetini koruyor

 

 

 

Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yatmakta olduğu sırada kan ihtiyacı doğan ve yanlışlıkla 2 ünite ‘B’ grubu yerine ‘A’ grubu kan verildikten sonra fenalaşan hasta Adnan Okur’un Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’ndeki tedavisi sürüyor.

Yanlış kan verilmesinin yanı sıra bağırsak ve karaciğerindeki hastalıkla da mücadele eden hastanın durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Bilindiği gibi Adnan Okur isimli 50 yaşlarındaki hastaya, teşhis ve tedavi için yatırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesinde kan verilmesi ihtiyacı doğmuş, kimliğinde de kan grubunun “B pozitif” yazmasına rağmen yapılan kan tetkikinde sonuç “A pozitif” çıktığı için A grubu kan verilmişti.

Hastanın fenalaşması üzerine yapılan tetkiklerde kan grubunun bu kez AB çıkması üzerine tetkikler özel laboratuarda yenilenmiş kan grubu “B” olarak tespit edilmişti.

Acilen Lefkoşa’ya kaldırılan Adnan Okur’un Lefkoşa’da yapılan tahlillerinde de kan grubunun B olduğu belirlenmişti.

 

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Gazimağusa Devlet Hastanesinde hastaya yanlış kan verilmesi ile ilgili olarak başlatılan soruşturma ise sürüyor. Hastane idaresinin başlattığı soruşturma çerçevesinde ilgili tüm kişilerden savunma istendiği, soruşturmanın hızlı bir şekilde sonuçlandırılmasına çalışıldığı öğrenildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1122 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler