1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YKP: REJİME KARŞI ORTAK MÜCADELEYİ BÜYÜTECEĞİZ
YKP: REJİME KARŞI ORTAK MÜCADELEYİ BÜYÜTECEĞİZ

YKP: REJİME KARŞI ORTAK MÜCADELEYİ BÜYÜTECEĞİZ

YKP, rejime karşı mücadelesini ortak mücadeleyle büyütmekte kararlı olduğunu kaydetti.

A+A-

 

YKP, rejime karşı mücadelesini ortak mücadeleyle büyütmekte kararlı olduğunu kaydetti.

Yaptığı yazılı açıklamayla, geçen yıl TC Başbakanı Erdoğan’ın KKTC ziyareti sırasında çıkan olaylarda tutuklananların yargılandığı 3 Ağustos’taki eylemlerle ilgili değerlendirmelerini aktaran YKP, “Bir kez daha, tıpkı 19 Temmuz’da olduğu gibi diğer örgütlerle eylemde ortaklaştık, yargılanan arkadaşlarımızla dayanıştık ve uygulamayı protesto ettik. Eylem alanında da ortaklaştık, eylem mahkemeler önündeydi, bütün örgütler orda buluştu. Ancak her siyasi parti düşünceleri ile var olmayı sürdürür, bu nedenle tıpkı 19 Temmuz’da olduğu gibi kendi sözümüz, kendi üslubumuzla eylem alanına gittik, kendimize ait sözümüzle protestomuzu gerçekleştirdik” dedi.

Benzerlerini daha önce geçen yıl 28 Ocak’ta, 2 Mart’ta, 7 Nisan eylemlerinde de gerçekleştirdiklerini anımsatan YKP, özetle şu iddiaları ve görüşleri sıraladı:

“YKP, farklı olduklarına kendi düşüncelerini dayatmazken, başkalarının da kendisine herhangi bir dayatma yapması istemez. Bu nedenle farklılarımızı tolere ederek, eylem birlikteliklerimizi genişletebildiğimiz oranda mücadele büyüyecektir inancı ile siyasal çalışmalarına devam ediyor.

YKP, Kıbrıs’ın kuzeyindeki sorunun acentaların değiştirilme sorunu olmadığını, yerel alt idarenin derlenip toparlanarak çözüm bulunabileceğin, Kıbrıs’ın kuzeyinde her taşın altından bir TC Devleti makamı çıktığı, işgalin sürdüğünü, bunun için de mücadele edilmesi gerektiğine inanmamaktadır. Ancak güncele dair mücadelesini de diğer örgütlerle dayanışarak da sürdürecektir. Çünkü YKP, ya hep beraber, ya hiç birimiz sloganına sonuna kadar sahip çıkmaktadır.

Mücadele farklı seslerimizi, sloganlarımızı, pankartlarımızı ayni alanda koruyabildiğimiz oranda büyüyecektir. Tüm bu nedenlerle YKP, güç birliği yapabildiği yerde güç birliği yaparak, yapılamadığı yerde ise eylem birlikteliği, eylem alanı birlikteliğini geliştirerek mücadelesini sürdürmeye kararlıdır.

Bu nedenle 3 Ağustos eylemi bölünmemiş, eylem de, eylem alanı da dayanışma için ortaklaştırılmıştır ama ayni zamanda YKP kendi sözünü, politik parti olmanın asli görevini de olgunlukla yerine getirmiştir.”

 

 

 

Bu haber toplam 514 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler