1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. YKP, Güney Lefkoşa’daki eylemlere katılacak
YKP, Güney Lefkoşa’daki eylemlere katılacak

YKP, Güney Lefkoşa’daki eylemlere katılacak

YKP Avrupa Birliği organlarının Yunanistan ile ilgili görüşmelere başlayacak olması dolayısıyla Güney Kıbrıs’ta yapılacak eylemlere destek vereceğini açıkladı.

A+A-

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) Avrupa Birliği organlarının Yunanistan ile ilgili görüşmelere başlayacak olması dolayısıyla Güney Kıbrıs’ta yapılacak eylemlere destek vereceğini açıkladı.

YKP’den yapılan açıklamada, Avrupa Sol Partisi’nin, kemer sıkma politikalarına karşı Yunan halkıyla dayanışma halinde olmak için 11-17 Şubat tarihleri arasını eylem haftası ilan ettiği, partinin de eylemlere destek vereceği belirtildi.

Bu çerçevede YKP’nin destek vereceği ilk eylem Eurogroup olağanüstü toplantısının yapılacağı yarın, Avrupa Komisyonu ve Avrupa Parlamentosu temsilciliklerinin de içinde yer aldığı Güney Lefkoşa’daki ‘Avrupa Birliği Evi’ binası önünde düzenleniyor.

İkinci eylem Pazar günü saat 17.00’de Güney Lefkoşa’daki ‘Avrupa Birliği Evi’ binası önünde düzenlenecek. YKP açıklamasında eyleme katılmak isteyenler ile saat 16.30’da Ledra Palace geçiş noktasının güneyinde buluşarak ‘AB Evi’ önüne yürüyecekleri kaydedilerek, tüm kesimler eyleme katılmaya davet edildi.

(tak)

Bu haber toplam 807 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler