1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘YIPRATMAK FAYDA SAĞLAMAZ’
‘YIPRATMAK FAYDA SAĞLAMAZ’

‘YIPRATMAK FAYDA SAĞLAMAZ’

Son haftalarda zirveye vuran ve spor kamuoyu tarafından ağır bir şekilde eleştirilen hakem hataları ile ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Kıbrıs Türk Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği Başkanı Mehmet Özbilgehan, bu tür hataların futbol kurallarının

A+A-

 

 

 

Son haftalarda zirveye vuran ve spor kamuoyu tarafından ağır bir şekilde eleştirilen hakem hataları ile ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Kıbrıs Türk Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği Başkanı Mehmet Özbilgehan, bu tür hataların futbol kurallarının içinde olduğunu ve her zaman olabileceğini söyledi.

Özbilgehan, hakem hatalarının bir takımın lehineyken ses çıkarılmadığını, ancak aleyhine olduğu zaman ise yaygarayı bastıklarını iddia etti.

Geçen hafta Göçmenköy-K.Kaymaklı, Düzkaya-Çetinkaya ile DTB-Cihangir maçlarını yöneten arkadaşlarına karşı yapılan eleştirileri futbolun kuralları dışında abartılı bulduğunu dile getiren Özbilgehan, yapılan hataları kabul ettiklerinin altını çizdi.

 

“HATALARDAN GEREKLİ DERSLERİ ÇIKARTTIK”

Özbilgehan, bu hatalardan gerekli dersleri çıkarttıklarını ve tekrarlanmaması konusunda çalıştıklarını vurgularken, hakem camiasını yıpratmanın kimseye fayda sağlamayacağını iddia etti.

Önemli olanın hakemsiz futbol olmayacağına göre söz konusu hataları futbolun kuralları içerisinde değerlendirmek gerektiğini belirten Özbilgehan, söz konusu arkadaşları futbol camiasının çok iyi tanıdığını söyledi.  

Geçmişte bu arkadaşların başarılarını spor kamuoyunun hep birlikte alkışladığını ifade eden Özbilgehan, şimdi de eksik yönlerini gidermek için çalıştıklarını dile getirdi.

 

“ÖNYARGI OLAMAZ”

Kıbrıs Türk Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği Başkanı Özbilgehan, bu vesile ile hiçbir hakemin hiçbir takıma karşı önyargılı olmasının söz konusu olmadığının altını çizerken, ancak bazı hakemler ile bazı camiaların sorunlar yaşamasının tesadüften öte bir şey olmadığını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 649 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler