1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YİNE TERCİH TÜRKİYE
YİNE TERCİH TÜRKİYE

YİNE TERCİH TÜRKİYE

Telsim Süper Lig’de yeni sezon öncesi takımlar kamp çalışmalarını büyük bir hızla sürdürürken, Süper Lig’den 14 takımın 6 tanesi kesin olarak Türkiye’de kamp çalışması yapacak. Süper Lig ekiplerinden Türk Ocağı, henüz yeri kesinleşmese d

A+A-

 

 

GEÇTİĞİMİZ YILA GÖRE DÜŞÜŞ... Telsim Süper Lig’de mücadele eden takımlar yeni sezon öncesi hazırlıklarını yaptıkları çalışmalarla sürdürürken, ligde yer alan 14 takımın 7 tanesi kesin olarak Türkiye’de kamp yapacak.

 

Geçtiğimiz 2011-2012 futbol sezonunda Süper Lig’de yer alan 14 takımın 12 tanesi Türkiye’de kamp yapmayı tercih ederken, yeni sezon öncesi bu rakamın 7 olması dikkat çekti.

 

Doğan Türk Birliği ve Lefke İzmit Kartepe’de, Yenicami ve B.Bağcıl Ankara’da kamp çalışması yapacak. K.Kaymaklı İstanbul veya Ankara’da, Cihangir geçtiğimiz sezon olduğu gibi kamp için İzmir’i tercih ederken, henüz yeri netleşmemesine rağmen Türk Ocağı da Türkiye’de kamp yapacak.

 

Gençlik Gücü ve Göçmenköy’ün adada veya Türkiye’de kamp yapmak için girişimleri henüz netlik kazanmazken, MTG, Serdarlı, Lapta ve Çetinkaya çalışmalarını ülkede devam ettirecek

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Telsim Süper Lig’de yeni sezon öncesi takımlar kamp çalışmalarını büyük bir hızla sürdürürken, Süper Lig’den 14 takımın 6 tanesi kesin olarak Türkiye’de kamp çalışması yapacak. Süper Lig ekiplerinden Türk Ocağı, henüz yeri kesinleşmese de Türkiye’de kamp çalışması yapacak. Bunun yanında Doğan Türk Birliği ile Lefke kamp yeri olarak İzmit Kartepe’yi tercih ederken, Yenicami ve Bostancı Bağcıl Ankara’da kamp çalışmalarını sürdürecek. Cihangir ise İzmir’de yeni sezona hazırlanacak.

 

TÜRKİYE’Yİ TERCİH EDEN TAKIM SAYISI AZALDI

Yeni sezon öncesi Türkiye’de kamp yapacak olan takımların sayısı, geçtiğimiz 2011 – 2012 sezonuna oranla yarı yarıya düştü. Geçtiğimiz sezon Süper Lig’de mücadele eden 14 takımın 12’si Türkiye’nin çeşitli yerlerinde kamp çalışmaları yaparken, yeni sezon öncesi bu rakam 14 takımda 7 olarak görülüyor. Süper Lig ekiplerinden Göçmenköy ve Gençlik Gücü’nün adada ya da Türkiye’de kamp yapıp yapmayacağı henüz netleşmediğinden bu rakam ilerleyen günlerde yükselebilir ya da aynı kalabilir.

 

MTG’DE YOĞUN MAÇ PROGRAMI

Süper Lig’in Mağusa temsilcisi Türk Gücü yeni sezon çalışmalarını sürdürürken, sarı-yeşilliler 30 Ağustos’a kadar dört hazırlık maçı yapacak.

Bayramda ilk iki günü izinli geçiren sarı-yeşilliler dün Canbulat Stadı’nda Birinci Lig ekiplerinden Mormenekşe ile bir hazırlık maçı oynadı. 24 Ağustos’ta Gençler Birliği’nin sezon açılışında kırmızı-siyahlılarla karşılaşacak olan Türk Gücü, 28 Ağustos Salı günü Yalova, 30 Ağustos Perşembe günü de Cihangir ile Canbulat Stadı’nda karşılaşacak.

Pazar günlerini izinli geçiren Mağusa Türk Gücü’nde çalışmalar Ahmet Ogan nezaretinde devam ederken,  sarı-yeşillilerde henüz başkanın belli olmaması nedeni ile futbolcuların moralsiz olduğu gözlemlendi.

 

TOL’UN KAMP YERİ HENÜZ NETLEŞMEDİ

Süper Lig’in köklü kulüplerinden Türk Ocağı’nda yeni sezon çalışmaları devam ederken, sarı-siyahlılar dün Ozanköy’le bir hazırlık maçı yaptı. 24 Ağustos Cuma günü Pia Bella Spor Merkezi’nde Küçük Kaymaklı ile karşılaşacak olan Türk Ocağı, 27 Ağustos-2 Eylül tarihlerinde Türkiye’de kamp yapacak. Kamp yerinin Fenerbahçe Kulübü’nün Topuk Yaylası Tesisleri veya Kızılcahamam olması bekleniyor.

 

DTB, KARTEPE’DE GÜÇ DEPOLAYACAK

Süper Lig’in Girne temsilcilerinden Doğan Türk Birliği, 3-11 Eylül’de İzmit Kartepe’de kamp yapacak. 24 Ağustos Cuma günü Tatlısu ile bir hazırlık maçı oynaması beklenen Doğan Türk Birliği, Serdarlı’da düzenlenecek ve Serdarlı, Küçük Kaymaklı ile Görneç takımlarının da mücadele edeceği turnuvaya katılacak.

 

LEFKE 2’NCİ KAMPA HAZIRLANIYOR

Süper Lig’de bu sezon yeniden üst sıraları zorlamak isteyen Lefke, 26 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında İzmit Kartepe’de kamp yapacak. Menekşe-beyazlılar 6-11 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirdikleri Kızılcahamam’da kampının ardından çalışmalarını Denizli Sahası’nda sürdürürken, ikinci kamp için 26 Ağustos Cumartesi günü Ankara’ya hareket edecek.

 

GÖÇMENKÖY SAHASINDA ÇALIŞIYOR

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren ekiplerden Göçmenköy, kendi sahasında çalışmalarını devam ettiriyor. Haftanın 6 günü çalışan kırmızı-lacivertliler, Türkiye’de kamp yapmak için arayışlar sürerken, 25 Ağustos-3 Eylül tarihlerinde yapılması planlanan kampın yurt dışında gerçekleşmemesi durumunda yurt içinde kamp yapılması planlıyor.

 

SERDARLI 2 TURNUVADA YER ALACAK

Tarihinde ilk kez Süper Lig deneyimi yaşayacak olan Serdarlı, takımı Mağusa bölgesinde 4 günlük bir kamp gerçekleştirmeyi planlıyor. Güzelyurt’ta kamp yapmayı düşünen ancak Gençler Birliği’nden gelen turnuva teklifi ile bu programı iptal eden Serdarlı, 25 Ağustos Cumartesi günü Bostancı Bağcıl ile kendi sahasında karşılaşacak. Serdarlı, önümüzdeki hafta içerisinde Küçük Kaymaklı, Doğan Türk Birliği ve Görneç takımlarının katılımıyla gerçekleştirilecek turnuvada mücadele ettikten sonra Gençler Birliği tarafından organize edilen turnuvada Gençler Birliği, Mağusa Türk Gücü, Görneç takımları ile karşı karşıya gelecek.

 

LAPTA’DA YURT DIŞI KAMPI İPTAL

Kamp çalışmaları için 24 Ağustos tarihinde Kızılcahamam’a gitmeyi planlayan Lapta’da yabancı futbolcuların vize sorunu yaşaması nedeni ile bu kamp programı iptal edildi.

Hazırlıklarını Lapta Şehit Şevket Kadir Stadı’nda sürdüren kırmızı-yeşilliler, yurtiçinde kamp gerçekleştirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

 

KAYMAKLI’NIN KAMPI 2-9 EYLÜL’DE

Telsim Süper Lig’in iddialı ekiplerinden Küçük Kaymaklı, kamp için İstanbul Riva veya Ankara Patalya Thermal Resort arasından tercih yapacak. Yeşil-siyahlıların kampının 2-9 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilmesi bekleniyor.

 

YAK VE BAĞCIL ANKARA’DA

Kadrosunu gençleştiren Yenicami, yeni sezon hazırlıkları için 25 Ağustos’ta Ankara’ya uçacak.

Siyah-beyazlıların Ankara Kızılcahamam’daki kampı 2 Eylül’de tamamlanacak.

Bostancı Bağcılspor da kamp tercihini Ankara’dan yana kullanırken, Toygar Davulcu ile yollarına devam eden yeşil-beyazlıların Elmadağ’daki kampı  4-12 Eylül tarihlerinde yer alacak.

 

GG’DE TARİH BELLİ, YER BELİRSİZ

Başkent ekiplerinden Gençlik Gücü 2-9 Eylül tarihlerinde kamp yapmayı planlarken, kampın yurt içinde mi, yurt dışında mı olacağı ise henüz netleşmedi. Yeşil-beyazlılar yeni sezon hazırlıkları çerçevesinde yarın Göçmenköy, 26 Ağustos Pazar günü ise Esentepe ile mücadele edecek.

 

ÇETİNKAYA ADADAN ÇIKMAYACAK

İlk etap kamp çalışmalarını Savoy Hotel’de gerçekleştiren Çetinkaya, 3-10 Eylül’de yine adada kamp yapacak.  Hazırlık maçlarını da sürdüren sarı-kırmızılılar bugün Binatlı ile karşılaşırken, 28 Ağustos Salı günü Gönyeli, 9 Eylül Pazar günü ise Lefke ile mücadele edecek.

 

CİHANGİR İZMİR’İ TERCİH ETTİ

Altyapıya önem veren Süper Lig’in Mesarya ekibi Cihangir, kamp yeri olarak İzmir tercih etti. Kırmızı-lacivertliler 30 Ağustos’ta Mağusa Türk Gücü ile oynayacakları hazırlık maçının ardından 4-11 Eylül tarihlerinde Ödemiş’te kamp yapacak.

 

HAMİTKÖY BELİRSİZ

Telsim Süper Lig’in yeni ekiplerinden Hamitköy, bilindiği gibi kulüpte yaşanan başkan belirsizliğinden dolayı sezonu geç açmıştı. Bu bağlamda sabah ve akşam olmak üzere günde çift idman yapan kırmızı siyahlılar, yönetimin henüz netlik kazanmamasından dolayı kamp yapıp yapmayacağı belirsizliğini koruyor.

 

TAKIM                 2011/12 SEZON ÖNCESİ                 

K.Kaymaklı           Düzce                                     

Lapta                    İzmit Kartepe

MTG                     İzmit Kartepe

Göçmenköy          İzmit Kartepe

Lefke                    İzmit Kartepe

Yenicami              İzmit Kartepe

Çetinkaya             Ankara Kızılcahamam

B.Bağcıl               Ankara Kızılcahamam

Gönyeli                 Bolu

Cihangir                İzmir-Karşıyaka

Tatlısu                  İzmir-Karşıyaka

DTB                     İzmir Ödemiş

T.Ocağı                 Kıbrıs

Düzkaya                Kıbrıs

 

TAKIM                 2011/12 SEZON ÖNCESİ        

K.Kaymaklı            Riva veya Ankara

Lapta                     Kıbrıs

MTG                     Kıbrıs

Göçmenköy           Kıbrıs veya Türkiye

Lefke                     İzmit Kartepe

Yenicami               Ankara

Çetinkaya              Kıbrıs

B.Bağcıl                Ankara

G.Gücü                 Kıbrıs veya Türkiye

Cihangir                İzmir

Serdarlı                 Kıbrıs

DTB                      İzmit Kartepe

T.Ocağı                Türkiye

Hamitköy               Belirsiz

 

 

 

 

Bu haber toplam 867 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler