1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YİNE PARTİZAN İSTİHDAM MI?
YİNE PARTİZAN İSTİHDAM MI?

YİNE PARTİZAN İSTİHDAM MI?

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Hükümeti’nin yeniden kamuya partizan istihdam için düğmeye bastığı bildirildi. Kimi devlet dairelerinde son birkaç hafta içinde yeni istihdamlar çalışmaya başlarken yeni istihdam dalgasının da kapı arkasında olduğu söylen

A+A-

 

 

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Hükümeti’nin yeniden kamuya partizan istihdam için düğmeye bastığı bildirildi. Kimi devlet dairelerinde son birkaç hafta içinde yeni istihdamlar çalışmaya başlarken yeni istihdam dalgasının da kapı arkasında olduğu söyleniyor.

UBP Kurultayı öncesinde çeşitli bakanlıklara 334 kişinin istihdam edileceği iddia edildi. İnternette yayın yapan Kıbrıs Time isimli internet sitesinin haberine göre söz konusu istihdamlar UBP kurultayı öncesinde İrsen Küçük yandaşları arasından seçiliyor.

Bu gelişmenin parti içinde büyük bir kaos yarattığı da öne sürülürken yeni istihdamların kimler olduğu ise bilinmiyor.

21 Ekim 2012 tarihinde yapılacak olan UBP kurultayı öncesinde Başbakan İrsen Küçük'ün kurultaya daha güçlü girmesi için istihdam operasyonu başlattığı ve 334 kişinin önümüzdeki günlerde çeşitli devlet dairelerine yerleştirileceği söyleniyor.

UBP içindeki bazı kaynaklar istihdamların tamamen kurultaya yönelik olduğunu ve örgüt başkanları ile delegelerin yakınlarının işe alınacağını ifade ederken, istihdam edilenlerin işe girişlerinin yapılacağını ve ancak tepki olmaması nedeniyle iş başı yapmayacaklarını söylediler.

Hükümetin istihdamlara sıcak bakmayan Ankaralı yetkililerle de görüşüp onay aldığı belirtiliyor.

Kıbrıs Time'a konuşan bazı UBP'li vekiller de bu konuda çeşitli duyumlar aldıklarını, eğer gerçekse doğru olmadığını, bunun tamamen kurultaya yönelik bir operasyon olarak tarihe geçeceğini ifade ettiler.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1752 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler