1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YİNE OLMADI!
YİNE OLMADI!

YİNE OLMADI!

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, nisap sorunu nedeniyle bugün de toplanamadı.

A+A-

 

 

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, nisap sorunu nedeniyle bugün de toplanamadı.

Bir haftalık aranın ardından 8 Mart Perşembe günü denetim görevi için bir araya gelen ancak nisap sağlanamaması nedeniyle toplantısını bugüne erteleyen Genel Kurul’da, bugün de nisap sorunu yaşandı.

Meclis Başkanı Hasan Bozer başkanlığında, saat 10.30’da ilk toplanma girişiminde bulunan Genel Kurul, sayının 7’de kalması üzerine toplantıya 10 dakika ara verdi.

Saat 10.45’deki ikinci toplanma girişiminde de sayının 8 olması üzerine Genel Kurul’un toplantısı 12 Mart Pazartesi gününe ertelendi.

PAZARTESİ GÜNDEM YOĞUN

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu Pazartesi günü çok yoğun bir gündemle yasama ve denetim görevlerini birlikte yerine getirmek için toplanacak.

Genel Kurul’un saat 10.00’da başlayacak toplantısında, son iki birleşimde nisap sorunu nedeniyle yapılamayan gündem dışı konuşmalara da yer verilecek.

Özel Gündemde ise, “Gecikmiş Sosyal Güvenlik Prim Borçları ve Gecikme Zamlarının Ödeme Planı İle İlgili Kuralların Düzenlenmesine İlişkin” ve “Gecikmiş Sosyal Sigorta Prim Borçları ve Gecikme Zamlarının Ödeme Planı İle İlgili Kuralların Düzenlenmesine” İlişkin Yasa Gücünde Kararnamelerin yanı sıra, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu 2012 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı ile Çukurova Üniversitesi’nin KKTC’de Kampus Kurmasına İlişkin Çerçeve Protokolünün Uygun Bulunmasına İlişkin (Onay) Yasa Tasarısı bulunuyor.

Genel Kurul, “Yurttaşların KKTC Cumhuriyet Meclisi’ne Dilekçeyle Başvurmaları ve Dilekçelerin İncelenmesi ile Karara Bağlanmasını Düzenleyen Yasanın 6’ncı maddesi uyarınca, Dilekçe Komitesi’nin 20 Şubat 2012 tarihinde yaptığı toplantıda aldığı kararları gösteren cetveli” de görüşecek.

Birleştirilmiş Motorlu Araçlarla Yolcu ve Eşya Taşınması (Denetim) (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Yabancıların Çalışma İzinleri (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nı da ele alacak Genel Kurul’un gündeminde, Sayıştay Raporlarını Görüşmek Üzere Oluşturulan Geçici (Özel) Komitenin; “KKTC Hentbol Federasyonu Adına, KKTC Merkez Bankası Tarafından Çıkarılan Devlet Çeklerinin Hentbol Federasyonu Hesabına Yatırılmaması”, “KKTC Hentbol Federasyonu Adına Gümrüksüz İthal Edilen Kupa, Madalya ve Şiltlerin Özilkem Ltd. Tarafından Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığına Satışının Yapılması”, “Güzelyurt Belediyesi 2006 -2009 Mali Yılları”, “Lefkoşa Kaymakamlığı 2007 -2010 Mali Yılları ile İskele Kaymakamlığı ile Mehmetcik Bucağı 2007-2010 Mali Yıllarına Ait Gelir Hesapları” Sayıştay Denetim Raporları bulunuyor.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 664 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler