1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YİNE MAÇA ÇIKMADILAR
YİNE MAÇA ÇIKMADILAR

YİNE MAÇA ÇIKMADILAR

Ali Karanfiloğlu ile eşleşen Demetris Kyprianou da hasta olduğunu ileri sürerek maça çıkmadı

A+A- 

EPBF RAPOR İSTEDİ... Lüksemburg’da düzenlenen Bilardo Avrupa Şampiyonası’nda daha önce Hüseyin Borakan ile eşleşen Panavitois Petrou’dan sonra Ali Karanfiloğlu ile eşleşen Demetris Kyprianou da hasta olduğunu ileri sürerek maça çıkmadı. Konu ile ilgili olarak Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) rapor istedi

 

Lüksemburg’da düzenlenmekte olan “2012 Erkekler, Kadınlar ve Tekerlekli Sandalye Avrupa Bilardo Şampiyonası” nda geçtiğimiz gün yaşanan ikinci “Kıbrıs” eşleşmesinin ardından Güney Kıbrıs sporcusu Demetris Kyprianou da hasta olduğunu ileri sürerek Ali Karanfiloğlu ile oynayacağı maça çıkmadı. Bunun üzerine kafilemizin tepkilerini de dikkate alan Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu’nu (EPBF) harekete geçti ve Demetris Kyprianou’dan hastalığı ile ilgili rapor istedi.
Pazar öğlen saat 12.30’daki karşılaşmayı oynayan, ancak 19.30’da oynanacak karşılaşmaya hasta olduğunu gerekçe göstererek çıkmayan Demetris Kyprianou’ya Lüksemburg doktorlarından alınacak hasta raporunu ibraz etmemesi durumunda tüzük ve yönetmelikler gereği cezai müeyyideler uygulayacağı öğrenildi.

ALTUR’UN ÖNEMLİ GALİBİYETİ
Bu arada sporcumuz Ali Karanfiloğlu rakibi Demetris Kyprianou’nun maça çıkmaması üzerine bir üst tura yükselirken, sporcumuz Onuç Altur eşleştiği daha Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu tarafından KKTC’de düzenlenen uluslar arası turnuvada şampiyon olmuş

Portekizli sporcu Hurique Cerreria’yı 8  – 7 mağlup ederek önemli bir galibiyete imza attı.
Onuç bu maçın ardından oynadığı karşılaşmada İspanyolların ünlü sporcusu David Alcaide’ye 8 – 2 mağlup oldu ve “8 Top”a veda etti.
Sporcumuz Berk Mehmetcik ise Estonyalı sporcu Erki Erm’e 8 -5 mağlup olurken, ikinci turu bay geçen Hüseyin Borankan Lüksemburglu sporcu Steve Leisen’e 8 -1’lik skor ile mağlup olmaktan kurtulamadı.

TUR ŞANSI ARAYACAKLAR
Sporcularımız Ali Karanfiloğlu ile Emete Anıl “8 Top”da bugün oynayacakları karşılaşmalarda tur şansı arayacaklar. Ali Karanfiloğlu bugün Türkiyeli sporcu Sina Yüksel, Emete Anıl ise Norveçli Line Kierslik ile oyanayacak.

Dün oynanan karşılaşmalarda sporcularımızın elde ettikleri sonuçlar şöyle:
Ali Karanfiloğlu (KKTC) – Demetris Kyprianou (Güney Kıbrıs): Demetris Kyprianou maça çıkmadı.
Onuç Altur (KKTC) – Hurique Correria (Portekiz): 8 – 7
Onuç Altur (KKTC) – David Alcaide (İspanya): 2 – 8
Berk Mehmetcik (KKTC) – Erki Erm (Estonya): 5 - 8
Hüseyin Borankan (KKTC) – Steve Leisen (Lüksemburg): 1 – 8
Emete Anıl bay geçti.

“8 Top”da bugün oynayacağımız karşılaşmalar:
Ali Karanfiloğlu (KKTC) – Sina Yüksel (Türkiye)
Emete Anıl (KKTC) – Line Kierslik (Norveç)

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 414 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler