1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YİNE MAÇ OYNANMADI
YİNE MAÇ OYNANMADI

YİNE MAÇ OYNANMADI

“2012 Erkekler, Kadınlar ve Tekerlekli Sandalye Avrupa Bilardo Şampiyonası”nda Güney Kıbrıs- KKTC milli takım karşılaşması bu kez Güney Kıbrıs sporcularının ‘Geç kalma’ bahanesi ile oynanmadı

A+A-

 

 

“2012 Erkekler, Kadınlar ve Tekerlekli Sandalye Avrupa Bilardo Şampiyonası”nda Güney Kıbrıs- KKTC milli takım karşılaşması bu kez Güney Kıbrıs sporcularının ‘Geç kalma’ bahanesi ile oynanmadı


Lüksemburg’da düzenlenmekte olan “2012 Erkekler, Kadınlar ve Tekerlekli Sandalye Avrupa Bilardo Şampiyonası”nda yaşanan “Kıbrıs” eşleşmeleri sorununa dün bir yenisi daha eklendi.
Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen kura çekimi sonunda bugün oynanması gereken Güney Kıbrıs- KKTC milli takım karşılaşması bu kez Güney Kıbrıs sporcularının ‘Geç kalma’ bahanesi ile yapılmadı.

EPBF KONUYU GÖRÜŞECEK
KKTC sporcuları ile eşleşen Güney Kıbrıs sporcularının ‘Hastalık’ bahanesi ile karşılaşmalarla çıkmamasının ardından doktor raporu isteyen EPBF, Güney Kıbrıs sporcularının bu kez “Geç kalma’ bahanesi ile  KKTC sporcuları ile milli takım karşılaşmalarına çıkmaması üzerine harekete geçti. Konu ile ilgili olarak Güney Kıbrıs sporcularından yazılı açıklama talep eden EPBF’in konuyu bugün gerçekleştirilecek Yönetim Kurulu toplantısında görüşmesi bekleniyor.

BURCU, “TAM ÜYELİKLERİNİ ZORLAŞTIRIR”
Bu arada Avrupa Bilardo Şampiyonası için Lüksemburg’da bulunan Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu Başkanı Aşkın Burcu, Güney Kıbrıs sporcularının KKTC sporcuları ile oynayacakları maça çıkmamaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Açıklamalarında, “Biz bir sporcunun spor yapma hakkının elinden alınmasını en son isteyebilecek ülkeyiz. Çünkü bu konuda pek çok branşta büyük sorunlar yaşadık ve yaşıyoruz” diyen Burcu. Güney Kıbrıs’ın sergilemekte olduğu siyasi yaklaşımların raporlara geçtiğini ve 2013 yılında üyeliklerinin onaylanmasını ciddi şekilde zorlaştıracağını söyledi.

“9 TOP”TA ÜMİTLER İKİNCİ MAÇLARDA
Bu arada “Avrupa Bilardo Şampiyonası’na oynanan “9 Top” karşılaşmaları ile devam edildi.
Sporcumuz Berk Mehmetcik’in Belçikalı sporcu Johan D. Hondt’u 9 – 8 mağlup ederek, ilk turu bay geçen sporcularımız Onuç Altur, Hüseyin Borankan ve Ali Karanfiloğlu ile birlikte 2. Tura kalmasının ardından bugün oynanan karşılaşmalarda başarılı olmadık. Bugün oynanan karşılaşmalarda Onuç Altur Estonyalı Erki Erın’e 9 – 0, Hüseyin Borankan Polonyalı Tomasz Kaplan’a 9 – 1, Berk Mehmetcik ise Finlandiyalı sporcu Aki Heiskinen’e 9 – 3 mağlup oldu. Bu sonuçların ardından üç sporcumuz da ümitlerini oynayacakları ikinci karşılaşmalara bıraktılar.
Diğer sporcularımız Ali Karanfiloğlu ile Emete Anıl ise karşılaşmalarını ilerleyen saatlerde oynayacaklar. Emete Anıl mağlup olduğu ilk karşılaşmanın ardından tamam mı, devam mı? Maçına çıkarken, Ali Karanfiloğlu da galipler arasında yoluna devam etmek için oynayacak.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 452 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler