1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YİNE KÜÇÜK-KAŞİF DÜELLOSU
YİNE KÜÇÜK-KAŞİF DÜELLOSU

YİNE KÜÇÜK-KAŞİF DÜELLOSU

Ulusal Birlik Partisi Girne İlçe Kongresi dün yapıldı

A+A-

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Girne İlçe Kongresi dün yapıldı. Kongrede, halen bu görevi sürdüren ve bu göreve yeniden tek aday olan Necdet Numan’ın adaylığı oybirliğiyle onaylandı.

KÜÇÜK: “KAŞİF PARTİYE GEÇ KATILDI”

İrsen Küçük, kendisinin kongrenin yapıldığı salonda partisi muhalefetteyken de yer aldığını, bazılarının ise UBP muhalefeteyken aynı ortamda bulunmadığını belirterek, “Ben, bu salonda muhalefetteyken de aranızdaydım. Olmayanlar vardı. Ama ben her zaman buradaydım” ifadesini kullandı.
Küçük, kendisinin UBP’nin demokratikleşerek salonlara sığamayacak kadar büyümesine katkı yaptığını iddia ederek, Genel Başkan adayı Ahmet Kaşif’in UBP’ye geç katıldığını onun için geçmişi bilmeyebileceğini söyledi.


KAŞİF

UBP Genel Başkanı adaylarından eski Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif ise bir arkadaşının “Sen aday olmalısın çünkü partililerde kimse birbirine sevgiyle bakmıyor. Sevgiyi yeniden kurabilirsin” dediği için aday olduğunu anlatarak, hedefinin UBP’nin 2014’de tek başına iktidar olması olduğunu belirtti.
Kaşif, son aylarda yaşananların kabul edilemez olduğunu, geçen dönem de Genel Başkanlığı adaylığını koyduğunu ancak o zaman böyle bir telaşın yaşanmadığını ifade ederek, “Kimi görevden alıyoruz. Kime baskı yapıyoruz” sorularını sordu.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 705 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler