1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YİNE GÖREVDEN ALMA/ATAMA
YİNE GÖREVDEN ALMA/ATAMA

YİNE GÖREVDEN ALMA/ATAMA

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı Müsteşarı Gürsel Selengin’nin dün itibarıyla, üçlü kararnameyle görevde alındığı ve yerine, aynı yöntemle Bakanlık Müdürü Mehmet Yulaf’ın atandığı bildirildi. Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürl

A+A-

 

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı Müsteşarı Gürsel Selengin’nin dün itibarıyla, üçlü kararnameyle görevde alındığı ve yerine, aynı yöntemle Bakanlık Müdürü Mehmet Yulaf’ın atandığı bildirildi.

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Mehmet Yulaf’ın Müsteşarlığa atanması nedeniyle boşalan Bakanlık Müdürlüğü’ne yine bugünden geçerli olmak üzere üçlü kararnameyle Yerel Yönetimler Müdürü Meftun Orkun; Orkun’dan boşalan Yerel Yönetimler Müdürlüğü’ne ise Ferda Hacıoğulları atandı.

Atamalar soncunda, Mehmet Yulaf İçişleri ve Yerel Yönetimler Müsteşarı; Meftun Orkun İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlık Müdürü; Ferda Hacıoğulları ise Yerel Yönetimler Müdürü oldu.

 

Bundan yaklaşık iki hafta önce Selengin ile Çavuşoğlu arasında, belediye çalışanlarının maaşlarının ödenmesi ile ilgili Selengin’in yaptığı itiraz nedeniyle kriz çıkmıştı. UBP’de yaşanan derin tartışmanın da İçişleri Bakanlığı’na yansıdığı, Bakan Nazım Çavuşoğlu’nun Başbakan İrsen Küçük, Selengin’in ise Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun tarafında yer aldığı iddia ediliyor. Yapılan atamaların da UBP’nin bu yılın Kasım ayında yapılacak kurultayı doğrultusunda gerçekleştirilen “ince ayar”lar olduğu tahmin ediliyor.

 

DIŞİŞLERİN BAKANLIĞI’NDA GÖREVDEN ALMA

Öte yandan, Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Dairesi Müdür/ Temsilci Dilek Yavuz Yanık da, yine bugün itibarıyla üçlü kararnameyle bu görevinden alındı

 

 

 

 

Bu haber toplam 1663 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler