1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YİNE DOPİNG, YİNE ONAY
YİNE DOPİNG, YİNE ONAY

YİNE DOPİNG, YİNE ONAY

Yine çağdaşlıktan uzak kalındı… Yine doping aldığı gerekçesiyle dünyada cezalı konumda olan bir futbolcu ülkemizde top koşturacak. Çetinkaya Türk Spor Kulübü’nün 18 Ağustos 2011 tarih ve ÇTSK/9-2011 sayı numarası ile KTFF Yönetim Kurulu Başka

A+A-

Futbol Federasyonu, dopingden ceza alan futbolcuya yine lisans çıkartılmasına izin verdi 

 

YİNE DOPİNG, YİNE ONAY

 

 “Son günlerde spor kamuoyunda tartışılan doping nedeniyle ülkelerinde ceza alan yabancı futbolculara lisans çıkartılmasının önlenmesi mümkün değildir”

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

Yine çağdaşlıktan uzak kalındı… Yine doping aldığı gerekçesiyle dünyada cezalı konumda olan bir futbolcu ülkemizde top koşturacak.

Çetinkaya Türk Spor Kulübü’nün 18 Ağustos 2011 tarih ve ÇTSK/9-2011 sayı numarası ile KTFF Yönetim Kurulu Başkanlığı’na hitaben yazılmış olan dilekçesi KTFF Yönetim Kurulu tarafından incelendi ve değerlendirildi.

Futbol Federasyonu, dopingden ceza almış Barış Memiş’e Çetinkaya’da lisans çıkartılabileceğine izin verdi.

Küçük Kaymaklı Spor Kulübü Başkanı iken Dünya Anti Doping Merkezi tarafından doping cezalısı iki futbolcuyu ülkeye getirten Hasan Sertoğlu, şimdi futbolun patronu.

Bu kez Çetinkaya’nın Trabzonspor’da forma giydiği dönemlerde yasaklı madde aldığı tespit edilen ve iki yıl ceza alan Barış Memiş’e lisans çıkartılmasında sakınca görmedi.  

 

ALINAN KARAR

Çetinkaya’nın dopingli futbolcu Barış Memiş’e lisans çıkartılması yönünde yaptığı dilekçeyi haftalık toplantısında görüşen Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun kararı şöyle:

“Son günlerde spor kamuoyunda tartışılan doping nedeniyle ülkelerinde ceza alan yabancı futbolculara lisans çıkartılmasının önlenmesi mümkün değildir.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1337 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler