1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YİNE BORÇLANIYOR
YİNE BORÇLANIYOR

YİNE BORÇLANIYOR

Lefkoşa Belediyesi’nin mali durumu gün geçtikçe daha da kötü olurken, belediyenin uzun ve kısa vadeli borçları dudak uçuklattı. Belediyenin kısa ve uzun vadeli borçlarının toplamı yaklaşık olarak 56 milyon TL’yi aştı. Geçtiğimiz gece Belediy

A+A-

 

 

 

 

Lefkoşa Belediyesi’nin mali durumu gün geçtikçe daha da kötü olurken, belediyenin uzun ve kısa vadeli borçları dudak uçuklattı. Belediyenin kısa ve uzun vadeli borçlarının toplamı yaklaşık olarak 56 milyon TL’yi aştı.

Geçtiğimiz gece Belediye Meclisi üyelerine, kısa ve uzun vadeli belediyenin borçlarını sunan Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı borçlarını ise vermedi.

Bunun yanında vergi borcuda bulunan belediyenin birçok kurum ve kuruluşa da borcu bulunmakta…

 

 

YENİ BORÇLANMA 6 MİLYON TL

 

Bin 50’ye yakın personel bulunan Lefkoşa Belediyesi’nde en büyük sorunun aşırı istihdam olduğu belirtiliyor. Özellikle partizanca yapılan istihdamlar belediyenin kötü mali tablosuna yansıyor. Yaklaşık 28 milyon TL bütçe açığı olan belediye, personel maaşları için yeni kaynak arayışına girdi.

Personel ödemelerinde her ay sıkıntı yaşayan Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, geçtiğimiz akşam toplanan Belediye Meclisi toplantısında yeni bir borçlanma için yetki aldı.

CTP meclis üyelerinin ret oyu verdiği, TDP’li Meclis üyesinin çekimser kaldığı ve UBP meclis üyelerinin onay verdiği borçlanmaya ilişkin karar oy çokluğu ile geçti.

 

Proje için alınacak 6 milyon TL’nin Ekim-Kasım-Aralık maaşlarının yanı sıra bayram ödenekleri ve ek mesailer için kullanılacağı tahmin ediliyor.

 

 


 

Bulutoğluları:

“KAPANACAK BORÇLARDIR”

 

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, borçların kendi döneminde kapanacağını söyledi. Yaklaşık 53 milyon TL borcu bulunan belediyenin yeni borçlanma içerisine girdiğini de söyleyen Bulutoğluları, “Devam eden projeler için 5-6 milyon TL borçlanacağız” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1195 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler