1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Yılların rekabeti
Yılların rekabeti

Yılların rekabeti

Sanırım son yirmi yılın onbeş şampiyonluğunu Gönyeli ve Çetinkaya paylaştı. Beş – altı sezon hariç iki takım da hep şampiyonluk kovaladı. Şampiyon olmasalar bile o sezon zirvenin hep baş aktörü oldular. 2011 – 2012 sezonunda ie Çetinkaya için

A+A-

 

 

 

Sanırım son yirmi yılın onbeş şampiyonluğunu Gönyeli ve Çetinkaya paylaştı. Beş – altı sezon hariç iki takım da hep şampiyonluk kovaladı. Şampiyon olmasalar bile o sezon zirvenin hep baş aktörü oldular. 2011 – 2012 sezonunda ie Çetinkaya için keyifler gıcır, Gönyeli içinse hep kahır, hep kahır.

Yılların şampiyonu Gönyeli ne yazık ki artık Süper Lig’de uzatmaları oynuyor. Bütün camia umudunu yitirmiş durumda. Kimse de bu gidişe dur diyemez diye düşünüyorum.

Düşünün yeni bir ruh için teknik adam değişikliği yapılıyor ama takımın başında yok. Ama bu durumu takan da yok. Yine takımın başında genç takım antrenörü. Okan’ı küçümsediğim yok ama eğer teknik adam takımın başında olmayacaksa, değişiklik de bir hafta sonra olmalıydı.

Aslında Gönyeli için çok şey yazıp söylemeye gerek de yok. Görüntü apaçık ortada, yılların şampiyonu Gönyeli artık havlu atmış konumda. Sporun başkenti Gönyeli ne yazık ki seneye Süper Lig’den mahrum.

Gelelim lider Çetinkaya’ya. Ligin son yedi haftasına girildiğinde artık şampiyonluk havasına girmeli. Yenicami ve Mağusa’nın yarış dışı kalması, K.Kaymaklı’nın da sorunlar yaşaması, onları hedefe daha da yaklaştırdı diye düşünüyorum. Gönyeli maçına döndüğümüzde tabelanın gösterdiği 7-2’lik skora herkes baktığında Çetinkaya’nın çok iyi futbol oynadığını düşünebilir. Ama benim izlediğim Çetinkaya öyle ahım şahım bir oyun oynamadı. Zaman zaman maç içerisinde konsantrasyon eksikliği, lagarlaşma, hatlar arası kopukluk, bilhassa ikinci yarının bütününe egemen oldu.

En az gol yiyen bir takımın lig sonuncusundan iki gol yemesi hiç de hoş değil. Üstelik Gönyeli’den bu kadar pozisyon yemesi, ilerki maçlar için iyi bir sinyal olmadı diye düşünüyorum. Bilhassa beşinci golden sonra 3-4 futbolcu hariç, takım ciddiyetten çok uzaklaştı.

Takımın yediği ikinci golde Hasan’ın kurduğu barajın hatalı olduğunu ve gol olacağını basın tribününde oturan bizler net gördük. Eğer televizyon bu görüntüyü verirse bütün takım lütfen bu golü defalarca izleyip ders çıkarsın. Çünkü her takımın defansı, gönyeli defansı değil. Yedikleri golleri çıkaramayabilirler.

Hakem Osman Özpaşa yetmiş dakika iyi götürdüğü maçta altı pas içerisinde Cemre’ye yapılan bariz penaltıyı vermeliydi. Maç 5-0 olabilir, isterse 10-0 olsun, penaltıysa penaltıyı vermek ve kuralları uygulamak hakemin görevidir.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 516 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler