1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YILIN SON ETKİNLİĞİ
YILIN SON ETKİNLİĞİ

YILIN SON ETKİNLİĞİ

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin bu yıl ikinncisini düzenleyeceği Anadolu Hayat Klasik Otomobil Rallisi, sezonun son ve büyük etkinliği olacak. Bu yarışta 40’ın üzerinde yarışçının katılması beklenirken, Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin bu yıl ikinncisini düzenleyeceği Anadolu Hayat Klasik Otomobil Rallisi, sezonun son ve büyük etkinliği olacak. Bu yarışta 40’ın üzerinde yarışçının katılması beklenirken, Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan 25 çocuk “Klasik otobüs” ile rallide yer alarak onore edilecek

 

Necmi  BELGE

 

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin bu yıl ikincisini düzenlediği sezonun en büyük klasik otombil rallisi 13-14 Ekim 2012 günleri arasında gerçekleştirilecek olan  2’nci Anadolu Hayat Klasik Otomobil Ralli’sinin basın toplantısı dün, Galbur Restorant’ta gerçekleşti.

Basın toplantısına, Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği Başkanı Cenk Sarper,  Anadolu Hayat Kıbrıs Müdürü Onur Sağlam ile Kıbrıs Klasik Otomobil Derneği kurucusu eski başkan Salih Çeliker ile konuklar katıldı.

 

40’tan Fazla Yarışçı Katılacak

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği Asbaşkanı Olgun Bıçak’ın yönettiği basın toplantısında ilk sözü Dernek Başkanı Cenk Sarper aldı. Sarper, bu yıl ikincisini düzenledikleri Anadolu Hayat Klasik Otomobil Rallisi’ne ilgi gösteren kesimlere teşekkür ederken, 40’ın üzerinde yarışçının bu yarışa katılacaklarını açıkladı.

Bu rallide amacın, klasik otomobil sevgisini tüm Kuzey Kıbrıs’a tanıtmak olduğunu ve Mesarya ovasından başlayarak,  Mağusa ile Büyükkonuk yöresinde devam edecek yarışmanın yerel halk ile iç içe olmak olduğunu sözlerine eklerken, Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan 25 çocuğun da klasik otomobil yarşına katılacağını ve çocukların onore edileceğini sözlerine ekledi.

 

PROGRAM

Anadolu Hayat Kıbrıs Müdürü Onur Sağlam ise, Kuzey Kıbrıs Türk sporuna bu bağlamda katkı koymaktan onur duyduklarını söyledi. Sağlam, bir soru üzerine Kuzey Kıbrıs’taki her türlü sportif organizasyona sponsor olabileceklerini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Asbaşkan  Bıçak Anadolu Hayat Klasik Otomobil Rallisin programını açıkladı. Açıklanan programa  şöyle:

 01 ekim 2012 Pazartesi:  Kayıtların başlaması

09 Ekim 2012 Salı: Kayıtların Sona ermesi

12 Ekim 2012 Cuma:  Yarışmacılara Brifing Enjoy Cafe

12 Ekim 2012 saat 17.30: Konvoy Şehir turu

13 Ekim 2012 Cumartesi saat 10.00: 1.Ayak Start İş Bankası önü

13 Ekim 2012 Cumartesi : 1.Ayak finish Long Beach Magusa

14 Ekim 2012 Pazar: 2.Ayak start 10.45 Long Beach

14 Ekim 2012 : 2.Ayak  finish. Büyükkonuk 11.45

15 Ekim 2012 Ödül töreni Hidden Garden Lefkoşa saat 2100

 

 

 

Bu haber toplam 477 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler