1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yılın ilk Dağ Bisikleti Yarışı
Yılın ilk Dağ Bisikleti Yarışı

Yılın ilk Dağ Bisikleti Yarışı

KKTC Bisiklet Federasyonu yılın ilk Dağ Bisiklet Yarışı’nı, Yeşil Kundura sponsorluğunda bugün yapıyor.

A+A-

Sabah 08.30’da başlayacak yarışmada parkur uzunluğu 7.5 kilometre olarak belirlendi. Yeşil Kundura Dağ Bisiklet Yarışı, Büyük - Genç 5 tur, Master 30+ 4 tur, Bayan- Master 40+ - yıldız A B 3 tur üzerinden yapılacak.

Yeşil Kundura sponsorluğunda yapılacak Dağ Bisikleti Yarışı bugün sabah 08:30 da BRT’de start alacak ve aynı noktada tamamlanacak.
Yarıştan sonra ödül töreni Dereboyu Caddesi, Sport Line Mağazası önünde yapılacak. Sport Line önünde kurulacak sahne ve müzik eşliğinde madalya töreni ve sponsor ödülleri dağıtılacak.

Halk sürüşü yapılacak
Bisiklet Federasyonu tarafından geleneksel hale getirilen, “halk sürüşü”, Yeşil Kundura Dağ Bisiklet yarışı ödül töreninin tamamlanmasının ardından saat 13.00’de başlayacak.

Başkent Lefkoşa içerisinde yer alacak halk sürüşüne, Bisiklet Federasyonu tarafından tüm vatandaşlara açık çağrı yapıldı.
Bisiklet Federasyonu Başkanı Ekin Adademir, vatandaşları, hem BRT bölgesinde yapılacak Dağ Bisiklet Yarışı’na hem de 13.00’de başlayacak halk sürüşüne davet etti.

Organizasyona sponsor olan Bayramoğlu Direktörü Erbay Bayramoğlu’na teşekkür eden Adademir, “Sponsorlar sayesinde, yarışmalarımız sanırım daha zevkli bir hal alıyor. Katkı koyan herkese başarılar dişleriz” dedi.

Adademir, planlanan faaliyet raporu uyarınca etkinliklerin devam edeceğini belirterek, “Halkımızın bisiklet sporuna olan ilgisini de artırmak istiyoruz. Seyir zevkini geliştirmek istiyoruz. Buna yönelik çalışmalarımız da devam edecek. Külüplerimize ve sporcularımıza bir kez daha teşekkür ederek, başarılar diliyorum” ifadesini kullandı.

Bu haber toplam 972 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler