1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Yıldızları olan değil yüreği olan kazandı
Yıldızları olan değil yüreği olan kazandı

Yıldızları olan değil yüreği olan kazandı

Zaman zaman bunu yazılarımda dile getiririm. Maça giderken hep düşünürüm acaba bugün güzel bir maç izleyebilecek miyim, yâda hangi takım daha üstün oynayacak ve kazanmayı hak edecek diye. Doğan- Ocak maçına giderken de bunları düşündüm. Her iki takımı d

A+A-

 

 

Zaman zaman bunu yazılarımda dile getiririm. Maça giderken hep düşünürüm acaba bugün güzel bir maç izleyebilecek miyim, yâda hangi takım daha üstün oynayacak ve kazanmayı hak edecek diye.

Doğan- Ocak maçına giderken de bunları düşündüm. Her iki takımı da daha önce izlediğim ve az çok analiz ettiğim için maça ağırlığını koyacak takımın Doğan olacağını tahmin etmiştim. “Derbilerin favorisi olmaz” klişesi bu maç için de söylenmişti ve söylendiği gibi de oldu. Maçın başlamasıyla birlikte oyuna ağırlığını koyan taraf Türk Ocağı takımı oldu.

Sarı siyahlı ekibin maçın henüz üçüncü dakikasında golü bulmasının tesadüf olmadığı ilerleyen dakikalarda ortaya çıktı. Golden sonra da oyuna asılan, istekli, arzulu taraf Türk Ocağı tarafıydı.

Daha önce izlediğim maçlarda vasatın üzerine çıkamayan bir görüntü çizen Sessay çok iyi bir maç çıkardı. Aslında Ocak takım olarak çok iyi oynadı, fakat sağ kanatta oynadığı oyunla devamlı ileriye top taşıyan, mücadeleci ve etkili oyunuyla Sessay bir adım öne çıktı.

Doğan golü kalesinde erken görünce forvette görev alan Ceyhun-Sabri ikilisinin yanına sağ kanattan Raif’i de göndererek o bölgede çoğalmayı düşündü. Orta alandan gerekli desteği alamayınca bu düşünce sonuç getirmedi.

Cenker hoca Talat’a Ceyhun’u markaj görevi vermişti. İki stoperin dışında Talat üçüncü bir stoper gibi oynayarak Ceyhun’u markajda tuttu. Ceyhun’un oyundan alınmasının üç dakika sonrasında Talat’ın golü bulması tesadüf değildi. Ceyhun oyundan çıkınca Talat boşta kaldı ve Sessay’ın servisine de hayır demedi. Talat ağır görüntüsüne rağmen sahanın en iyilerinden biriydi. Görevini eksiksiz yaptı, takımını da galibiyete taşıyan golü attı.

Türk Ocağı takımı Doğan Türk Birliği karşısında ortaya koyduğu oyunu geride kalan maçlarda da ortaya koysaydı puan sıralamasındaki yeri çok daha farklı olurdu. Bu da atmosfer, ambiyans, tatlı rekabet gibi faktörlerin futbolcular üzerinde oluşturduğu pozitif motivasyonun önemini ortaya koyuyor. Bunun yanında Cenker Kaya’nın antrenörlüğe getirilmesinden sonra Ocak takımının ortaya daha iyi bir oyun koyduğunu söyleyebiliriz.

Orta alanda Polonyalı Andrew çok iyi işler yaptı. Pas trafiğini çok iyi yönlendirdi. İlerlemiş yaşına rağmen Ediz çok çalıştı. Defansta ayni şekilde Davut da savunma bloğunu iyi yönetti. Doğan Türk Birliği’nde ise orta alan çok dağınık oynadı. Samory, Andrew’in yaptıklarının hemen hemen hiçbirini yapmadı. Ceyhun tel tel döküldü.

Ocak  savunması Sabri ve Raif’e boş alan ırakmadı. Sonuçta adına yakışır bir derbi oldu ve daha çok isteyen ve hak eden kazandı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1072 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler