1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YILDIZLAR HENTBOLDA FİNAL GÜNÜ
YILDIZLAR HENTBOLDA FİNAL GÜNÜ

YILDIZLAR HENTBOLDA FİNAL GÜNÜ

Ortaokullararası Hentbol Finalleri’nin ilk gün karşılaşmaları dün UKÜ Arena’da oynandı.

A+A-

 

 

Ortaokullararası Hentbol Finalleri’nin ilk gün karşılaşmaları dün UKÜ Arena’da oynandı. Kızlarda rakiplerini mağlup eden Bayraktar Ortaokulu ile Oğuz Veli Ortaokulu, erkeklerde de Mehmetçik Ortaokulu ile Demokrasi Ortaokulu finale kalan takımlar oldular

 

Çağan Kutgüner

 

Milli Eğitim Gençlik Ve Spor Bakanlığı Milli Günler Okul Sporları Ve Kol Etkinlikleri Koordinasyon Birimi tarafından düzenlenen ortaokullar hentbol müsabakaları dün Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Spor Salonu’nda başladı.

Yıldız hentbolcuların kıyasıya mücadelesinde kızlarda Bayraktar Ortaokulu ile Oğuz Veli Ortaokulu, erkeklerde ise Mehmetçik Ortaokulu ile Demokrasi Ortaokulu galibiyete ulaşarak final oynamaya hak kazandı.

Dün oynanan karşılaşmalarda kızlarda Bayraktar Ortaokulu Demokrasi Ortaokulu’nu 18-1, Oğuz Veli Ortaokulu ise Atleks Sanverler Ortaokulunu 13-3 mağlup etmeyi başardı. Erkeklerde Mehmetçik Ortaokulu Doğu Akdeniz Doğa Kolej’ini 21-4, Demokrasi Ortaokulu ise Yakındoğu Kolejini 24 - 8 yendi.

Bugün Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Spor Salonunda oynanacak olan final müsabakalarının ardından ortaokullar arası hentbol müsabakalarında kız ve erkeklerde şampiyonlar belli olacak.

Bugün oynanacak karşılaşmalar şöyle:

 

Kızlar

Üçüncülük maçı: Demokrasi Ortaokulu – Atleks Sanverler ortaokulu

Final: Bayraktar Ortaokulu - Oğuz Veli Ortaokulu

Erkekler

Üçüncülük maçı: D.A.Doğa Koleji - Yakın Doğu Koleji

Final: Mehmetçik Ortaokulu –Demokrasi Ortaokulu

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 879 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler