1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yıldız ve Kasımoğlu zafere sürdüler
Yıldız ve Kasımoğlu zafere sürdüler

Yıldız ve Kasımoğlu zafere sürdüler

47. İskele Festivali etkinlikleri çerçevesinde yer alan İskele Rallisi dün koşulan son gün etapları ile tamamlandı

A+A-

 

 

47. İskele Festivali kapsamında, İskele Belediyesi’nin sponsorluğunda yapılan ve Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK) organize ettiği KKTC Ralli Şampiyonası’nın 4’üncü ayağı, İskele Rallisi’ni Ömer Yıldız – Mehmet Kasımoğlu ikilisi kazandı.
İki günlük organize edilen ve toplamda 7 etap olarak planlanan rallide 5. özel etap iptal edilirken, geçilen 6 etapta da en iyi dereceyi elde eden Ömer Yıldız – Mehmet Kasımoğlu ikilisi 36:52,856 dereceleri ile birinci olmayı başardılar.

İkincilik Macila – Mişon ikilisinin
Günün ilk bölümünde birincilik için zorlayan Fikri Macila – Mehmet Mişon ikilisi, öğleden sonra koşulan 2 etapta temposunu koruyarak ikinci sırada finiş gördü. Günün sabah bölümünde üçüncü sırada yer alan Deniz Denner – Ömer Topcu ikilisi öğleden sonra turbo arızası yaşayarak yerini genç pilot Derviş Dizliklioğlu – Ali Kiremitcioğlu ikilisine kaptırdı. Gün boyu başarılı performans sergileyen Derviş Dizliklioğlu – Ali Kiremitcioğlu büyük bir başarı elde ederek ralliyi üçüncü sırada tamamladı.

Diğer kategoriler
Genel klasmanda beşinci sırada yer alan Derviş Sütcüoğlu – Harun Çakır ikilisi A8 kategorisinde podyumu tamamlarken, Mustafa Bulutoğluları – Oktay Çınar ikilisi N4 kategorisinin üçüncüsü olmayı başardı.
İlk yarışına katılan Bora Manyera – Eser Harper ikilisi A6 kategorisini ilk sırada bitirirken, kategorinin ikincisi Aktan Palabıyık – Akan Palabıyık ikilisi oldu ve Şampiyonada A6 kategorisi liderliğini sürdürdü.
6 ekibin finiş göremediği İskele Rallisi ödül töreni ile son buldu. Yarış sonunda dereceye girenlerin kupalarını takdim eden İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, “Festivalimize renk katan Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’na ve sporcularına teşekür ederim” dedi.

Bu haber toplam 714 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler