1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YILDIZ KARMAMIZ YARI FİNALDE
YILDIZ KARMAMIZ YARI FİNALDE

YILDIZ KARMAMIZ YARI FİNALDE

KKTC Voleybol Federasyonu Yıldız Erkek Takımı oynadığı iki karşılaşmayı da 3-0 kazanarak yarı final müsabakalarında mücadele etme hakkı kazandı.

A+A-

 

 

Voleybol Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Grup Eleme müsabakaları için Niğde’de bulunan KKTC Voleybol Federasyonu Yıldız Erkek Takımı oynadığı iki karşılaşmayı da 3-0 kazanarak yarı final müsabakalarında mücadele etme hakkı kazandı.

Voleybol Federasyonu Yıldız Erkek Karması bugüne kadar elde ettiği birçok başarıya bir yenisini daha ekleyerek yine yarı finale yükseldi. Geçen yıl final grubunda yarışarak önemli bir başarıya imza atan yıldızlarımız bir kez daha ayni yolda mücadele edebilmek için ilk hedefi geçti.

Yedi takımın katıldığı Niğde Grubu’nda kura sonucu 3’lü gruba düşen ve B Grubu’nda mücadele eden Yıldız Karmamız, Aksaray temsilcisini 3-0 mağlup ettikten sonra ikinci karşılamasında, geçen yıl hem grup da hem de yarı finalde ayni skorlarla 3-0 mağlup ettiği Konya temsilcisini, bir kez daha 3-0’la geçerek adını yarı finale yazdırdı.

Daha önce birçok kez yarı final ve final grubunda mücadele eden takımlarımız başarılarına bir yenisini ekledi.

Yarı final müsabakaları 15-20 Mayıs tarihlerinde oynanacak. Yarı final gruplarının yerleri daha sonra belli olacak.

Yıldız kız karmamız ilk iki gün oynadığı karşılaşmaları 3-2 ve 3-1 kaybederek yarı finale yükselme şansını kaybetti. İlk gün ev sahibi Muğla’ya 3-2 ikinci günde Denizli ekibine 3-1 mağlup olan kız karmamız turnuvadan elendi. Yıldız kızlarımız son maçını Aydın temsilcisi ile oynayacak.

 

KAYA: “HEDEF FİNAL”

 

Voleybol Federasyonu Başkanı Enver Kaya, “Gençlerimizi ve antrenörlerini yürekten kutlarım. Voleybol Federasyonu olarak amacımız final grubunda mücadele etmektir. Onun için ilk önce yarı finale yükselmek gerekliydi. Gençlerimiz geçmiş yıllarda olduğu gibi bunu bir kez daha başardı. Hedefimiz bir kez daha final grubunda mücadele edebilmektir. Gençlerimizin bunu yapacak güçte olduklarına inancım tamdır” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 514 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler