1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YILDIZ HENTBOLCULAR FİNALLERDE
YILDIZ HENTBOLCULAR FİNALLERDE

YILDIZ HENTBOLCULAR FİNALLERDE

Yıldız kız takımımız dün oynadığı son grup maçında Adana’yı 20-17 mağlup ederek grubu ikinci sırada tamamladı

A+A-

 

 

Türkiye Hentbol Yıldızlar grup elemelerinde Adana’da Grubu’nda mücadele eden yıldız kız ve erkek takımlarımız gruplarında ikinci olarak Türkiye finallerinde mücadele etmeye hak kazandı. Yıldız kız takımımız dün oynadığı son grup maçında Adana’yı 20-17 mağlup ederek grubu ikinci sırada tamamladı

 

Cemil GARİP (KTSYD-Adana)

 

Türkiye Hentbol Yıldızlar grup elemelerinde Adana Grubu’nda mücadele eden yıldız kız takımımız son grup maçından da galibiyetle ayrılarak Türkiye finallerine katılmayı garantiledi. Yıldız erkek takımımız da Adana’nın Mersin’i yenmesiyle hak ettiği Türkiye finalleri vizesini aldı.

Gruptaki son maçında Adana takımı ile karşılaşan yıldız kız takımımız üstün bir oyundan sonra kazanarak grubu ikinci sırada tamamladı. Özellikle ikinci periyotta çok üstün bir oyun sergileyen takımımız ilk periyodu 6-5, ikinci periyodu da 11-4 önde tamamladı. Son periyotta tüm oyuncularına forma şansı tanıyan antrenörler Naciye Erdoğan ve Tarkan Kayaş bu seti 8-3 kaybetmesine rağmen karşılaşmayı 20-17 kazanınca puan hanesine 4 puan daha yazdırarak grupta Antalya’nın ardından 14,5 puanla ikinci sırada yer aldı.

Yıldız erkek takımımız grupta oynadığı 4 maçın 3’ünü kazanıp 1’ini kaybederken, Türkiye finallerine katılması dün oynanan Yeni Adana-Mersin maçının sonucuna kalmıştı.

Gruptaki tüm maçlarını kazanan Adana takımının Mersin karşısında alacağı bir mağlubiyet grupta yendiğimiz Mersin’i yarım puan fazlasıyla finallere taşıyacaktı. Bu kritik maçın ilk periyodu 7-7 eşitlikle tamamlanırken ikinci periyodu 9-7, üçüncü periyodu da 14-6 kazanan Adana takımı karşılaşmadan 30-20 galip ayrılarak grubu yenilgisiz lider tamamladı.

 

KRİTİK MAÇ KINACI VE GÜDENOĞLU’NUN

 

Grup maçları boyunca yönettikleri maçlarda olumlu not alan hakemlerimiz Tolga Kınacı ve Halim Güdenoğlu, Adana-Mersin maçında düdük çaldılar. Hakem ikilimiz zorluk derecesi çok yüksek olan bu karşılaşmada da başarılı yönetimleri ile Türkiye Hentbol Federasyonu gözlemci ve yöneticisinden tam not aldılar.

 

YILDIZ TAKIMLARIMIZ ADAYA DÖNDÜ

 

Türkiye Hentbol Yıldızlar grup elemeleri Adana Grubu’nda mücadele eden ve grup ikincisi olarak ülkemizi Türkiye Hentbol Yıldızlar Finallerinde temsil edecek olan yıldız kız ve erkek takımlarımız dün gece adaya döndü.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 531 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler