1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YILDIZ HENTBOLCULAR FİNALLERDE
YILDIZ HENTBOLCULAR FİNALLERDE

YILDIZ HENTBOLCULAR FİNALLERDE

Türkiye Hentbol Yıldızlar grup elemelerinde mücadele eden KKTC yıldız erkek hentbol takımı grupta oynadığı 3 maçın tümünü de kazanarak Türkiye finallerine katılmayı garantiledi

A+A-

 

 

KTSYD-Adana -Cemil GARİP

 

Türkiye Hentbol Yıldızlar grup elemelerinde mücadele eden KKTC yıldız erkek hentbol takımı grupta oynadığı 3 maçın tümünü de kazanarak Türkiye finallerine katılmayı garantiledi.

Dün oynanan sabah karşılaşmasında Adana Çukobirlik’i 28-18 yenen karmamız öğleden sonra karşılaştığı Adıyaman Yaman Spor’u da 38-20 yenerek gruptan çıkmayı garantiledi.

 

ÖNCE ADANA, SONRA ADIYAMAN

Adana Grubu’nda mücadele eden yıldız erkek takımımız gruptaki ikinci maçında Adana Çukobirlk ile karşı karşıya geldi. İlk periyodu 9-6, ikinci periyodu 11-8 ve son periyodu da 8-4 kazanarak maçtan 28-18 galip ayrıldı ve 5 puanı hanesine yazdırdı.

Gruptaki üçüncü karşılaşmada ise Adıyaman Yaman Spor ile karşılaşan takımımız bu maçta da ilk periyodu 13-7, ikinci periyodu 8-7 ve üçüncü periyodu da 8-4 kazanarak karşılaşmadan 38-20’lik galibiyetle ayrıldı.

Yıldız erkek karmamız bugün grubun diğer iddialı bir ekibi olan Yeni Adana Spor ile grup liderliği maçına çıkacak. Takımımız bu maçı da kazanması halinde Türkiye Hentbol Yıldızlar finaline Adana Grubu lideri olarak gitmeye hak kazanacak. Erkek takımımız üç maçta topladığı 14 puanla grubunda yenilgisiz lider durumda bulunuyor.

 

KIZLAR GÜNÜ BOŞ GEÇİRDİ

KKTC yıldız kız takımı ise dün günü maç yapmadan geçirdi. Yıldız kız takımı bugün sabahleyin Gümüş Palmiye ve öğleden sonra ise Gençlik Spor takımları ile karşılaşacak. Kızlarımız bu maçları kazanması halinde grup ikincisi olarak Türkiye finallerine gitmeye hak kazanacak.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 705 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler