1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YİĞİTCAN’IN TEDAVİSİ SÜRÜYOR
YİĞİTCAN’IN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

YİĞİTCAN’IN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Ülkemiz elit atletlerinden Yiğitcan Hekimoğlu, yaşadığı stres kırığı sakatlığını dinlenerek atlatmaya çalışıyor. Sol ayak kaval kemiğinde gerçekleşen bu sakatlığı dinlenerek atlatmaya çalışan Yiğitcan, bel üst bölgesi egzersizleri ile çalışmalarına devam

A+A-

 

 

Ülkemiz elit atletlerinden Yiğitcan Hekimoğlu, yaşadığı stres kırığı sakatlığını dinlenerek atlatmaya çalışıyor. Sol ayak kaval kemiğinde gerçekleşen bu sakatlığı dinlenerek atlatmaya çalışan Yiğitcan, bel üst bölgesi egzersizleri ile çalışmalarına devam ediyor. Sakatlığını tam olarak atlatana kadar bu şekilde çalışacak olan atlet, ekim ayı sonu ya da en geç kasım ayı başında normal antrenmanlarına devam edecek.

 

STRES KIRIĞI NEDİR?

Stres kırığı adında kırık kelimesinin geçmesine rağmen herhangi bir kırık olmayan sakatlıklardan birisidir. Bu sakatlık sportif faaliyetlerde aşırı yüklenme sonrasında veya uygun ayakkabı, taban seçiminin yanlış olmasında da görülebilir. Tedavi sürecinde sporcu en az üç hafta dinlendirilirken, bu sürenin ardından ayağa yavaş yavaş yükleme yapılarak tekrar eski düzeye gelir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 834 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler