1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'YETKİLİLER KOLTUK PEŞİNDE, ESNAFI DÜŞÜNEN YOK'
YETKİLİLER KOLTUK PEŞİNDE, ESNAFI DÜŞÜNEN YOK

'YETKİLİLER KOLTUK PEŞİNDE, ESNAFI DÜŞÜNEN YOK'

KTEZO Başkanı Hürrem Tulga, yağmur sonrası Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde yaşanan felaketi yerinde inceleyerek, esnaf ve sanayicilerin sorunlarını dinledi.

A+A-

 

 

 

 

 

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) Başkanı Hürrem Tulga, yağmur sonrası Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde yaşanan felaketi yerinde inceleyerek, esnaf ve sanayicilerin sorunlarını dinledi.

KTEZO Başkanı Hürrem Tulga, yağmur sonrası Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde yaşanan felaketin ertesi gününde tatil yaparak esnafı sorunlarıyla başbaşa bırakan yetkilileri kınadı ve benzer felaketlerin tekrarlanmaması için bölgede yaşanan sorunların ertelenmeden kökten çözüm yollarının bulunmasını istedi. Sadece Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un bölgede incelemelerde bulunarak, esnaf ve sanayicinin sorunlarını dinlediğini, diğer yetkililerin ise esnafın yanında bulunmadığını ve bu yaşananlara duyarsız kaldığını söyledi. Tekrar tekrar yaşanan bu felaketin kader olmadığını, varmış gibi olan devlet kurumlarının bu duruma seyirci kalarak çaresizlik sergilediklerini, bu durumun kabul edilir olmadığını söyledi.

Tulga: “Eğer devlet, hükümet ve kurumlarımız varsa, bu günler için vardır, bu günlerde de insanların yanında olunamıyorsa, sorunu çözmek bir yana insanların yanında olup geçmiş olsun bile diyemiyorsa, bu durumu her bireyin tek tek düşünmesi gerekiyor. Devlet, hükümet ve kurumlarımız insanların sıkıntılarını şu veya bu nedenle çözemiyorsa, o zaman üretim yapan insanlar için, halk için devlet anlamsızlaşır, devlet insanların yanında durduğu, sıkıntılarını çözebildiği oranda devlettir” dedi.

Bölgede yaşadıkları felakketten dolayı mağdur olan birçok işyeri sahibi, bu felaketi tekrar tekrar yaşadıklarını, yetkililerin artık bu soruna kesin çözüm bulması gerektiğini ifade etti. İşletmelerinin su içerisinde kaldığını, işletmelerini çalıştıramadıklarından dolayı işlerin aksadığını, müşterilerinin de mağdur olduğunu belirten esnaf, bir taraftan yetkililerin kendilerinden devlete olan yükümlülüklerini yerine getirmesini istediğini, diğer taraftan da sadece olay anında küçük bir takım müdahalelerde bulunulduğunu, sonrasında ise ne yetkililerin, ne de devlet işçilerinin yaşanan felaketin zararlarını gidermede, bölgeyi ıslah etmede hiçbir çalışmada bulunmadığını belirtti. Esnaf, herşey -mış gibi, Sanayi Dairemiz varmış, itfaiyemiz varmış, Ticaret Dairemiz varmış gibi düşünülse de, sorunların çözümü yönünde çalışılmıyorsa ve bu kurumlar böyle zamanlarda insanların yanında olamıyorlarsa sadece –mış gibinin önüne geçilemeyecek şeklinde ifadelerde bulundu.

“Hükümet yetkilileri koltuk peşinde, Sanayi Bölgesi’ni düşünen yok” diye dert yanan esnaf, bu sorunu çözeceğiz diye söz veren yetkililere artık hesap sormanın zamanının geldiğini

belirtti.   

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 572 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler