1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YETKİ KİMDE OLMALI?
YETKİ KİMDE OLMALI?

YETKİ KİMDE OLMALI?

“Önemli olan Yat Limanı’nın yaşatılmasıdır” Girne Yat Limanı’nı yetkisi altına almak isteyen Turizm Bakanlığı’na bir tepki de Deniz Turizmi İşletmecileri Birliği’nden geldi. Birlik Başkanı Başkanı Faik Gencer, Limanı

A+A-

 

 

“Önemli olan Yat Limanı’nın yaşatılmasıdır”

 

Girne Yat Limanı’nı yetkisi altına almak isteyen Turizm Bakanlığı’na bir tepki de Deniz Turizmi İşletmecileri Birliği’nden geldi.

Birlik Başkanı Başkanı Faik Gencer,  Limanı’nın Girne Belediyesi’nin elinden alınmasına da karşı olduklarını vurguladı.

Gencer, yaşanan yetki karmaşasının biran önce son bulmasını isterken, bakanlığın hayata geçirmek istediği milyonlarca dolarlık proje yerine, 100 Bin TL ödenekle, Yat Limanı’nın mevcut sorunlarından arındırılabileceğine işaret etti.

Turizm Bakanlığı’nın ‘Korumaya muhtaç bölge’ olarak ilan edip, Girne Yat Limanı’nı Belediye’nin denetiminden almaya çalışması olayının ardından, Girne Belediyesi’nin mahkeme aracığı ile ara emri alması konusu ile ilgili, Deniz Turizmi İşletmecileri Birliği Başkanı Faik Gencer, açıklamalarda bulundu. Gencer yapmış olduğu açıklamalar genelinde, yetki karmaşasının yaşandığını fakat esas konunun, Girne Yat Limanı’nın hak ettiği değere ve düzene sahip olması yönünde, gerekirse ortak çalışmaların yapılmasının hayati önemine vurgu yaptı.

Gencer’ın açıklamalarının tüm ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 973 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler