1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YEŞİLKÖY'DE, MUKAYYİTLİK GERİ ADIM ATTI
YEŞİLKÖYDE, MUKAYYİTLİK GERİ ADIM ATTI

YEŞİLKÖY'DE, MUKAYYİTLİK GERİ ADIM ATTI

Yeşilköy kooperatifinde 1 hafta önce mukayyitlik tarafından yapılan ön araştırmada bulunan bulgular sonucu görevinden uzaklaştırılan Menteş Uyguner, yine mukayyitlik tarafından görevinin başına getirildi. Köylüler, köy halkının kooperatiflerine sahip çıkı

A+A-

 

Yeşilköy kooperatifinde 1 hafta önce mukayyitlik tarafından yapılan ön araştırmada bulunan bulgular sonucu görevinden uzaklaştırılan Menteş Uyguner, yine mukayyitlik tarafından görevinin başına getirildi. Köylüler, köy halkının kooperatiflerine sahip çıkışlarının sonucunda hakkın yerini bulduğunu söyledi.Yeşilköy kooperatif yönetiminin BY Ajansa verdiği bilgiye göre, 1 hafta önce yönetimin girişimi ile mukayyitliğin Menteş Uyguner için bankada araştırma başlattığı ve görevinden uzaklaştırıldığı, ancak mukayyitliğin tam 1 hafta içerisinde karar değişerek Uyguner’in görev süresini 2 ay boyunca soruşturma bitene kadar uzattığı yönünde oldu. Yönetim kurulu üyelerinin konuşmasında, Uyguner’in görevinde kalması durumunda bu yönetimin bu şekilde devam etmesinin bir anlamı olmadığını ifade etti ve istifa düşüncelerinin olduğunu belirtti.

“GEREKEN YAPILACAK”

Yeşilköy kooperatifi yönetim kurulu başkanı Ertuğrul Con, bu olayın yönetim kurulu tarafından anlaşılamadığını, 1 hafta önce yeni atama bile yapıldığını ama 1 hafta sonra Uyguner’in göreve geri getirilmesinde bir anlam çıkarılamadığını belirtti. Con, yönetim kurulu olarak 2 ay sonra bir şeyin değişmeyeceğini iddia ederek Uyguner’in görevinde kalması durumunda gerekeni yapacaklarını söyledi. Con, artık yapılması gereken işlemin Hasan Ki’nin atama kâğıdını gönderen mukayyitliğin şimdi 1 hafta geçtikten sonra, geri adım atıp Uyguner’in göreve getirilişini belirten kâğıdı göndermesi ve o takdirde gereğini yapacaklarını ifade etti.

KÖYLÜLER KARARDAN MEMNUN

Uyguner’in kooperatifteki görevine yeniden başladığını duyan köy halkı ise yaptıkları eylemin etkili olduğunu söyleyerek hakkı olan kişinin Uyguner olduğunu söyledi. Uyguner’in köylüye ve kooperatife çok iyiliği olduğunu söyleyen köylüler ‘’Uyguner bizi asla yalnız bırakmadı biz de onu asla yalnız bırakmayız’’ dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 961 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler