1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Yeşil alana ‘TECAVÜZ’
Yeşil alana ‘TECAVÜZ’

Yeşil alana ‘TECAVÜZ’

YENİDÜZEN Gazetesinin bugün manşete taşıdığı haberinde, Lefkoşa- Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’ndaki tören alanına yapılan tribün inşaatının, hem izinsiz, hem kaçak hem de “yeşil alan” üzerine, yasadışı bir şekilde yapıldığına vurgu yapılaca

A+A-

YENİDÜZEN Gazetesinin bugün manşete taşıdığı haberinde,  Lefkoşa- Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’ndaki tören alanına yapılan tribün inşaatının, hem izinsiz, hem kaçak hem de “yeşil alan” üzerine,  yasadışı bir şekilde yapıldığına vurgu yapılacak,   “inşaat ‘gece gündüz’ nasıl devam ediyor, betonarme nasıl yükseliyor?” sorusunu sordu

Yeşil alana ‘TECAVÜZ’

YEŞİL ALAN… Şehir Planlama Dairesi yetkilileri, ‘tören tribünü’ yapılan yerin, etüt neticesinde “yeşil alan olarak ayrıldığının” tespit edildiğini söyledi.

 

PROJESİZ… Şehir Planlama Dairesi Müdürü Hasan Baltacıgil belediyenin platformun yapımı için daireye herhangi bir proje sunmadığını, inşaatın kaçak bir yapım olduğunu ifade etti.

 SUÇ İŞLENİYOR… Avukat Emine Çolak ise platformun yeşil alan bölgesine kaçak olarak yapıldığını belirterek, bu konuda devlet yetkililerin, belediyenin ve de inşaatı yapan müteahhidin suç işlediğini vurguladı.


BELEDİYE MECLİSİ’nde hafta içerisinde konu gündeme gelmiş, inşaat için ‘Meclis Kararı’ olmaması üzerine tartışma yaşanmıştı. Bu tartışmada, belediye başkanı tribün inşaatının “askerin emriyle başladığını” da söylemişti. YASAL değil, İZİN yok, KAÇAK, ancak inşaat devam ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2003 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler