1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'Yeşil alan işgalleri bitmelidir'
Yeşil alan işgalleri bitmelidir

'Yeşil alan işgalleri bitmelidir'

Yeşil Barış Hareketi olarak, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin tören alanına yaptırdığı ek tribün inşaatına yeşil alan işgali ve bölge insanının tepkisine umursamaz tavır nedeniyle karşı çıkmaktayız. Devletin yasaları hiçe sayarak ülkenin dört bir yanında

A+A-

Yeşil Barış Hareketi, LTB’nin tribün inşaatı ile ilgili basın açıklaması gönderdi. Yeşil Barış Hareketi Genel Sekreteri Tayfun Çağra imzasıyla gönderilen açıklamanın tam metni şöyle;

“Yeşil alan işgalleri bitmelidir”

Yeşil Barış Hareketi olarak, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin tören alanına yaptırdığı ek tribün inşaatına yeşil alan işgali ve bölge insanının tepkisine umursamaz tavır nedeniyle karşı çıkmaktayız.

Devletin yasaları hiçe sayarak ülkenin dört bir yanında yeşil alan işgalleri, denizlerin parsellenmesi gibi uygulamaları devam ederken Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın da yangından mal kaçırır gibi 20 Temmuz’a ek tribün yetiştirme çabası kamuoyunun oldukça dikkatini çekmektedir. Hiçbir gereklilik yokken, yeşil alanın işgal edilerek, sosyal konutlarda oturan insanların itirazlarını dikkate almayarak yapılan bu çalışma halka hizmet sunması gereken kurumların güvenilirliliğini zedelemektedir.

“Ben böyle istiyorum, kimse beni ilgilendirmez” mantığıyla yapılan işler her zaman tepki toplar ve desteklenmez. Türkiye’de askerin artık kışlasına döndüğü bir dönemde ülkemizde hala askere ‘hoş görünmek’ için halka rağmen verilen uğraşlar düşündürücüdür.

Öte yandan bir gün önce tribün için “Proje yok, inşaat yeşil alan üzerine yapılıyor, yasa dışıdır” diyen Şehir Planlama Dairesi Müdürü Hasan Baltacıgil’in bir gün sonra “Proje bize sunuldu, yasal” açıklaması yapması da bulunduğu konumu küçük düşürücü ve manidar bir durumdur.

Yeşil Barış Hareketi olarak yeşil alanların işgalinden vazgeçilmesini, bu yasa tanımaz durumdan dönülmesini bekler ve devlet kurumları ve Belediyelerin halk için olduğunu hatırlatırız.

 

    

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 767 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler