1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Yes be 'AZİZ'
Yes be AZİZ

Yes be 'AZİZ'

Gazetemde dün kendi ismimle yayınlanan “Devletin spor politikası bu kadar” haberi büyük yankı yarattı. Önce Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu’nun veya başka bir torpilin sayesinde basın danışmanlığına getirilen, Çalışma Dairesi memu

A+A-

 

 

Gazetemde dün kendi ismimle yayınlanan “Devletin spor politikası bu kadar” haberi büyük yankı yarattı.

Önce Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu’nun veya başka bir torpilin sayesinde basın danışmanlığına getirilen, Çalışma Dairesi memuru Aziz Azizoğlu, daha gözümün çapağını silmeden beni cep den aradı.

“Abi, ben Aziz Azizoğlu, Sayın Cahitoğlu’nun basın işlerine bakıyorum” dedi.

“Evet” dedim.

“Gazetende yazdığın bugünkü haberi keşke bize sorsan da yazsan” dedi.

Yes be “AZİZ”

Tamam abim bundan böyle aldığım tüm haberleri sana sormadan, Sayın Cahitoğlu’ndan izin almadan yazmayacağıma söz veririm.

 

***

 

Şimdi gelelim asıl meseleye: “Neden devletin sor politikası bu kadar?”.

Hele hele yan tarafta yayınladığımız Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu’nun açıklamasını okuduktan sonra ne kadar haklı olduğumu daha iyi anlayacaksınız.

Haberde ne demiştim “3 bin TL için LAÜ masa tenisçilerimiz, birçok kez şampiyonluklar yaşadıkları Türkiye Masa Tenisi Süper Ligine katılamadılar”.

Önemli Not “ son dakika gelen habere göre, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu, LAÜ Masa Tenisi takımını Süper Lig’den ihraç etti”.

Yes be “AZİZ”

 

***

 

Sayın Cahitoğlu açıklamasında ne dedi?

“Olaydan son gün haberim oldu, 3 bin TL’yi size hemen veremem, bir bankadan gidip borçlanın” dediğini açıkladı.

Yine Cahitoğlu, “Daire olarak uçak biletlerini karşıladıklarını” belirtti ve bu konun kendisini bağlamadığının altını çizdi.

Sadece bilinmelidir ki (eminim biliyorlardır) devlette işler devamlılık arz eder ve devlet tüm vatandaşlarına ve kurumlarına eşit mesafede yaklaşmak zorundadır.

Yalnız Hentbol Federasyonu tarafından finanse edilen ve Mersin’de kurulan Beşparmak Hentbol Takımı’nın ve Basketbol Federasyonu tarafından ülkemizde kurulan Fast Break Takımı’nın tüm uçak biletlerinin yanında, Türkiye’de bulundukları süre içerisinde tüm masraflarının karşıladıklarını (her kafile en az 20 kişi). Ama sadece beş kişiden oluşan ve birçok başarılara imza atmış, şampiyonluklar yaşamış masa tenisi sporcularımızın da sadece uçak biletlerini karşıladıklarını biliyordu.

Yes be “AZİZ”  

 

 ***

 

Devlet işte bu nokta da devletliğini, müdür de bu konuda yetkilerini kullanacak. Açacaksın telefonu maliyeye ve özel bir durumdan dolayı hemen 3 bin TL çeki çıkaracaksın.

Yoksa bu devlette hiç mi bir günde çek basılmadı.

Anladın be “AZİZ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 945 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler