1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YERLİ ÜRETİCİ İFLASIN EŞİĞİNDE
YERLİ ÜRETİCİ İFLASIN EŞİĞİNDE

YERLİ ÜRETİCİ İFLASIN EŞİĞİNDE

“BATIYORUZ” Artan vergiler, kamu maaşları ve asgari ücrette artış olmaması, ithal ürünler ve kaçak yaşam yerli sanayiyi iflasına neden oluyor. Üretici “batıyoruz” diye feryat ediyor >> YORUCU MÖBLE DİREKTÖRÜ OSMAN YORUCU

A+A-

 

 

“BATIYORUZ”

 

Artan vergiler, kamu maaşları ve asgari ücrette artış olmaması, ithal ürünler ve kaçak yaşam yerli sanayiyi iflasına neden oluyor. Üretici “batıyoruz” diye feryat ediyor

 

>> YORUCU MÖBLE DİREKTÖRÜ  OSMAN YORUCU :

 Sıfırla çarpılmış durumdayız. Bu durumda üretici nasıl üretecek ve kime satacak? İnsanların alım gücü neredeyse bitti. Büyük bir çoğunluğumuz, yalnızca hayatta kalmak için çalışır olduk. Mevcut iktidarın toptan istifa etmesi elzemdir.

 

 >> BURHAN LTD DİREKTÖRÜ GÖKHAN ÖNCAL :

Piyasanın mevcut durumunu, hüsran olarak nitelendirebiliriz. İstikrarsız bir grafik görünüyor. Mevcut sezon ölü…Geçmiş yıllara nazaran yine bir düşüş var.  Vergiler artıyor, maaşlar yerinde… Satışlarımız düştü. Yerli üretim sektörü, önünü göremiyor.

 

>>  İZCİ AHŞAP LTD. DİREKTÖRÜ RAMADAN İZCİ :

Piyasa, sıcak para akışı yönünden oldukça zor günler yaşıyor. Dolaylı olarak, üreticilerin de iş grafiğinde bir düşüş görülüyor. Devlet yanlış uygulamalar içinde… Hükümet zam yapıyor, hal böyle olunca da üretici, iflasın eşiğine dayanıyor.

 

AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1045 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler