1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YERLİ SANATÇILAR DESTEK BEKLİYOR
YERLİ SANATÇILAR DESTEK BEKLİYOR

YERLİ SANATÇILAR DESTEK BEKLİYOR

Gazimağusa Belediyesi tarafından bu yıl 16.’sı düzenlenen Uluslararası Mağusa Kültür-Sanat Festivali’nde yarın iki toplumlu Cyprus Jazz Band Grubu saat 21:00’da Salamis Antik Tiyatro’da sahneye çıkacak. Bu yıl da programında yer a

A+A-

 

 

Gazimağusa Belediyesi tarafından bu yıl 16.’sı düzenlenen Uluslararası Mağusa Kültür-Sanat Festivali’nde yarın iki toplumlu Cyprus Jazz Band Grubu saat 21:00’da Salamis Antik Tiyatro’da sahneye çıkacak.  Bu yıl da programında yer alan dünyaca ünlü starlar binlerce kişi tarafından takip edilen 16. Uluslararası Mağusa Kültür-Sanat Festivali’nde yerli grup konserleri arzulanan isleyici sayısına ulaşamıyor. 

Festival kapsamında sahneye çıkan  ilk yerli grup olan ve muhteşem bir performans sergileyen Sıla 4 konserine yerli etkinlik standartlarının üzerinde seyirci katılırken, bu rakam yine de yabancı festival konuklarını izlemeye gelenlerden daha az oldu.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, festival kapsamında Sıla 4 ile birlikte iki Kıbrıslı gruptan biri olan Cyprus Jazz Band konserinin ülkedeki sanat kalitesinin küçümsenemeyecek düzeyde olduğunu göstermesi açısından önemli olduğunu kaydederek, yerli grupların sanat kalitesiyle onlara gösterilen ilginin doğru orantılı olmadığını belirtti. Festival etkinliği olarak geçtiğimiz günlerde sahneye çıkan ülkemizin efsane gruplarından Sıla 4’ün ortaya koyduğu performansın daha fazla ilgiyi hak ettiğini kaydeden Kayalp, sürekli olarak yerli sanatçıların desteklenmediği tezini seslendirenlerin bugün gelinen noktada onlara gereken desteği vermediği sonucunun çıktığını söyledi. Cyprus Jazz Band konserine hakkettiği ilginin gösterilmesini dilediğini belirten Oktay Kayalp, sanatçıların izleyenlerinden güç alarak çok daha kaliteli üretimlerde bulanabildiklerine vurgu yaptı.

 

Festival, 3 Temmuz Salı akşamı Cyprus Jazz Band konseri’nin ardından, 5 Temmuz Perşembe akşamı Çok Güzel Hareketler Bunlar ile BKM Mutfak oyuncuları, 6 Temmuz akşamı ünlü Caz Piyanisti Aziza Mustafa Zadeh konseri, 9 Temmuz’da Pagagnini konseri ve 11 Temmuz’da Flamenko’nun prensleri Los Vivancos’un muhteşem dans gösterileriyle sona erecek.

 

Etkinlik biletleri, Lefkoşa, Mağusa ve Girne Deniz Plazalardan ve Gazimağusa Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’nden  alınabilir. Festival hakkında Gazimağusa Belediye Halkla İlişkiler Birimi’nin 366 09 54 numaralı telefonu ve http://www.magusa.org/festival isimli web sayfasından daha fazla bilgi edinilebilir.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 729 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler